Star Wars: Masters of Teräs Käsi (PSone)

Star Wars: Masters of Teräs Käsi (PSone)

Star Wars: Masters of Teräs Käsi
  • Producent: LucasArts
  • Wydawca: LucasArts
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: Październik 1997
  • Europa: Marzec 1998
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Bijatyka
  • Liczba graczy: 1-2

Ocena społeczności

3.52 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Star Wars: Masters of Teräs Käsi to trójwymiarowa bijatyka osadzona w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Za jej produkcję i wydanie odpowiadała firma LucasArts. Tytuł ukazał się tylko na PlayStation w 1997 roku

Akcja gry rozgrywa się pomiędzy czwartym a piątym epizodem filmowych Gwiezdnych Wojen. Po bitwie o Yavin, podczas której rebelianci zniszczyli pierwszą gwiazdę śmierci (poważnie tym samym osłabiając siły Imperium), imperator postanawia przedsięwziąć pewne środki. Do walki z rebelią najmuje Arden Lyn, młodą kobietę, która jest mistrzynią starej sztuki walki o nazwie Teräs Käsi. W grze pojawiają się różne postacie - nie tylko te świetnie znane z filmów, ale także z rozszerzonego uniwersum, np. Mara Jade, żona Luke’a Skywalkera. Początkowo jest ich osiem, ale wraz z postępami da się odblokować jeszcze kolejne pięć.

Produkcja LucasArts to trójwymiarowa bijatyka, która nie odbiega bardzo od innych podobnych gier z tego samego gatunku wydanych mniej więcej w tym samym okresie. Nasza postać porusza się po planszy nie tylko w prawo i w lewo, ale też na boki. Co więcej, walczący mogą korzystać także broni. Dla przykładu Luke Skywalker dysponuje mieczem świetlnym, a Han Solo blasterem. Standardowo pojedynek można wygrać nokautując przeciwnika (czyli pozbawiając go całego paska energii), wyrzucając z planszy albo posiadając więcej energii pod koniec rundy jeśli czas dobiegnie końca. Oprócz paska energii rozgrywce towarzyszy też inny wskaźnik na dole ekranu, który po nabiciu pozwala odpalać specjalne ataki.

Masters of Teräs Käsi oferuje dość standardowe jak na bijatykę tryby. Jest to Arcade, gdzie staczamy serię kilku walk, a na końcu oglądamy podsumowującą historię danej postaci wstawkę FMV, VS Mode, czyli multiplayer, Team Mode (rywalizacja dwóch drużyn liczących po cztery postacie) oraz Survival, w którym staczamy pojedynki z nieskończoną liczbą przeciwników, a po każdym z nich regeneruje się część naszego paska.

Podobne gry