SKLEP
Seiken Densetsu Collection (NS)

Seiken Densetsu Collection (NS)

Seiken Densetsu Collection
  • Wersja:
  • Producent: Square Enix
  • Wydawca: Square Enix
  • Wersja językowa: Japońska
  • Premiery
  • Świat: 01.06.2017
  • Europa: Nie wydano
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: RPG akcji

Ocena społeczności

-0 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Seiken Densetsu Collection to składanka, w której skład wchodzą trzy pierwsze części serii Seiken Densetsu, znanej na Zachodzie pod nazwą Mana. Została ona wydana na konsoli Nintendo Switch, a za jej produkcję odpowiadało Square Enix.

Wspomniane trzy gry to:

Seiken Densetsu: Final Fantasy Gaiden wydane w Europie pod tytułem Mystic Quest. Gra ukazała się na pierwszym Game Boyu. Fabuła opowiada o bohaterze, który jest więźniem Dark Lorda. Pewnego dnia ucieka on od swojego oprawcy i wyrusza w świat, aby powstrzymać antagonistę przed znalezieniem klucza do sanktuarium Many, co ma mu dać kontrolę nad drzewem Many, będącego źródłem życia dla wszystkich istot w tym uniwersum. Rozgrywka przywodzi na myśl klasyczne dwuwymiarowe odsłony serii The Legend of Zelda, choć w odróżnieniu od nich mamy tu do czynienia z systemem rozwoju rodem z gier (j)RPG - nasz podopieczny gromadzi doświadczenie, wbija na wyższy level i tym samym podnosi się jego potencjał bojowy. Walki odbywają się w czasie rzeczywistym i nie są losowe - przeciwników spotykamy podczas eksploracji. Od czasu do czasu dołączają do nas NPC.

Druga to Seiken Densetsu 2 ze SNES-a, znane na Zachodzie jako Secret of Mana. W fabule pojawiają się podobne wątki dotyczące many - życiodajnej energii. Główny bohater jest chłopakiem, który odnajduje tajemniczy zardzewiały miecz. Z nim, jak się okazuje, związana jest historia ratowania świata, która miała miejsce w zamierzchłej przeszłości. Trzon rozgrywki w drugiej części SD pozostał bez zmian, choć system został dodatkowo rozbudowany o nowe elementy: postacie różniące się umiejętnościami, staminę czy multiplayer.

Trzecia gra ze składanki, czyli Seiken Densetsu 3, nigdy nie ukazała się oficjalnie na Zachodzie (choć istnieje jej fanowskie tłumaczenie). Największa nowość dotyczy fabuły - tym razem do wyboru otrzymujemy sześć postaci. Każda posiada inną historię i zamieszkuje w innej części świata, ale ich zmagania spaja wspólny mianownik. Rozgrywka bazuje na rozwiązaniach znanych z poprzednich części. Na uwagę zasługuje zwłaszcza nowy patent ze zmiennymi porami dnia, które wpływają na umiejętności naszych podopiecznych.

Kolekcja nie oferuje nowej zawartości do wspomnianych gier. Wprowadza jednak funkcję quick-save’a, opcje dotyczące ustawień ekranu oraz możliwość odsłuchania muzyki z całej trylogii.

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme

Miesięcznik PSX Extreme