Collection of Mana
781V

Collection of Mana

Collection of Mana
  • Producent: Square Enix
  • Wydawca: Square Enix
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 01.06.2017
  • Europa: 11.06.2019
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: RPG akcji
  • Liczba graczy: 1-3

Seiken Densetsu Collection to składanka, w której skład wchodzą trzy pierwsze części serii Seiken Densetsu, znanej na Zachodzie pod nazwą Mana. Została ona wydana na konsoli Nintendo Switch, a za jej produkcję odpowiadało Square Enix.

Wspomniane trzy gry to:

Seiken Densetsu: Final Fantasy Gaiden wydane w Europie pod tytułem Mystic Quest. Gra ukazała się na pierwszym Game Boyu. Fabuła opowiada o bohaterze, który jest więźniem Dark Lorda. Pewnego dnia ucieka on od swojego oprawcy i wyrusza w świat, aby powstrzymać antagonistę przed znalezieniem klucza do sanktuarium Many, co ma mu dać kontrolę nad drzewem Many, będącego źródłem życia dla wszystkich istot w tym uniwersum. Rozgrywka przywodzi na myśl klasyczne dwuwymiarowe odsłony serii The Legend of Zelda, choć w odróżnieniu od nich mamy tu do czynienia z systemem rozwoju rodem z gier (j)RPG - nasz podopieczny gromadzi doświadczenie, wbija na wyższy level i tym samym podnosi się jego potencjał bojowy. Walki odbywają się w czasie rzeczywistym i nie są losowe - przeciwników spotykamy podczas eksploracji. Od czasu do czasu dołączają do nas NPC.

Druga to Seiken Densetsu 2 ze SNES-a, znane na Zachodzie jako Secret of Mana. W fabule pojawiają się podobne wątki dotyczące many - życiodajnej energii. Główny bohater jest chłopakiem, który odnajduje tajemniczy zardzewiały miecz. Z nim, jak się okazuje, związana jest historia ratowania świata, która miała miejsce w zamierzchłej przeszłości. Trzon rozgrywki w drugiej części SD pozostał bez zmian, choć system został dodatkowo rozbudowany o nowe elementy: postacie różniące się umiejętnościami, staminę czy multiplayer.

Trzecia gra ze składanki, czyli Trials of Mana (Seiken Densetsu 3), nigdy wcześniej nie ukazała się oficjalnie na Zachodzie. Największa nowość dotyczy fabuły - tym razem do wyboru otrzymujemy sześć postaci. Każda posiada inną historię i zamieszkuje w innej części świata, ale ich zmagania spaja wspólny mianownik. Rozgrywka bazuje na rozwiązaniach znanych z poprzednich części. Na uwagę zasługuje zwłaszcza nowy patent ze zmiennymi porami dnia, które wpływają na umiejętności naszych podopiecznych.

Kolekcja nie oferuje nowej zawartości do wspomnianych gier. Wprowadza jednak funkcję quick-save’a, opcje dotyczące ustawień ekranu oraz możliwość odsłuchania muzyki z całej trylogii.

Podobne gry