SKLEP
Fire Emblem Heroes (Mobile)

Fire Emblem Heroes (Mobile)

Fire Emblem Heroes
  • Premiery
  • Świat: 02.02.2017
  • Europa: 02.02.2017
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Strategiczna
  • Liczba graczy: 1-2
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak

Ocena społeczności

7.51 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Fire Emblem Heroes to strategia turowa wyprodukowana przez studio Intelligent Systems i wydana przez Nintendo. Tytuł ukazał się tylko na urządzeniach mobilnych i dostępny był w modelu F2P, tj. sama gra była dostępna do pobrania za darmo, ale wydając prawdziwe pieniądze gracze mogli ułatwiać sobie życie w trakcie rozgrywki.

W Fire Emblem Heroes historia skupia się na kilku zupełnie nowych dla serii postaciach, choć de facto mamy tu do czynienia z crossoverem, ponieważ w grze pojawia się wiele postaci z wcześniejszych (wydawanych na konsolach) częściach cyklu. Trzon rozgrywki oczywiście nie uległ zmianie - mamy tu do czynienia z dość tradycyjną strategią turową, w której bitwy rozgrywają się na mapach (wymiary 6x8) pokrytych kwadratowymi polami, po których poruszają się jednostki nasze i naszego przeciwnika. Rodzaje terenu są różne - mogą to być pola, góry, lasy, lawa, oceany itd., co rzutuje w ten lub inny sposób na walczących. W bitwach uczestniczą przeróżni bohaterowie. Różnią się oni między sobą parametrami, wyposażeniem oraz umiejętnościami.

FE Heroes na uwagę zasługują gameplayowe elementy charakterystyczne dla gier F2P. Po pierwsze, stamina. Potrzebujemy jej żeby w ogóle móc wziąć udział w bitwie. W zależności od mapy koszt jest inny. Stamina regeneruje się w czasie rzeczywistym. Po drugie, orby. Mają one kilka zastosowań. Przede wszystkim dzięki nim możemy przyzywać nowych bohaterów do pomocy, ale poza tym posłużyć mogą one również do regeneracji zdrowia czy do ‘wskrzeszania’ walczących. Zdobywamy je na dwa sposoby - albo w trakcie rozgrywki, albo kupując je za prawdziwe pieniądze.

Gra oferuje kilka wariantów rozgrywki. Jest to Story Mode, czyli tryb fabularny, opowiadający historię zmagań z imperium Embla, Training Tower, tryb pozwalający rozwijać umiejętności podopiecznych, Special Maps, specjalne wyzwania w postaci pojedynków z bohaterami, oraz Arena Duels, tutejszy multiplayer.

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme

Miesięcznik PSX Extreme