The Conduit
2723V

The Conduit

The Conduit
  • Premiery
  • Świat: 23.06.2009
  • Europa: 10.07.2009
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Strzelanina FPP
  • Liczba graczy: 1-12
  • od lat 16
  • online
  • przemoc

The Conduit jest strzelaniną z widokiem z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowaną przez High Voltage Software i wydaną przez firmę Sega w lipcu 2009 roku na Nintendo Wii. Grę reklamowano jako jeden z najbardziej efektownych tytułów na ten system, lecz w praktyce otrzymał on mieszane recenzje.

Fabuła w The Conduit nie ma większego znaczenia i jest jedynie pretekstem do tego, aby gracz chwycił za kontroler. Wcielamy się więc w agenta Michaela Forda, który z początku wysłany przez rząd ma przeciwstawić się inwazji obcych. Szybko okazuje się, że dotychczasowi sojusznicy sami są w całą tę sprawę zamieszani. Produkcja High Voltage Software ma jeden z lepszych systemów kontroli, jakie można spotkać na Wii. Gałka Nunchaka służy do strafe'owania, natomiast celuje się pilotem. Całość została przygotowana tak, że już po kilku minutach gracz może bez przeszkód cieszyć się rozgrywką. Celowanie jest precyzyjne, wciskając "Z" można zalockować się na przeciwniku, natomiast potrząśnięcie Nunchaka to nic innego jak rzut granatem. Jeśli komuś mimo wszystko nie podoba się taki model sterowania, zawsze możne zmodyfikować go w opcjach.

 

Pod względem rozgrywki The Conduit jest klasyczną strzelaniną FPP, w której liczy się przede wszystkim zręczność oraz szybkość reakcji gracza. AI przeciwników nie stoi na niebotycznym poziomie, choć tak naprawdę istotne znaczenie ma wybrany poziom trudności. Główny bohater jest w stanie nosić dwie podstawowe pukawki, a do tego zestaw granatów. Arsenał krąży od podstawowych karabinów, shotgunów, pistoletów, wyrzutni granatów, przez bronie przejęte od kosmitów, które najczęściej posiadają ciekawe animacje, gdy są trzymane przez Michaela. Oryginalnym patentem jest system All-Seeing Eye (ASE), dzięki któremu bohater potrafi wykryć ukryte pułapki, pomaga też przy rozwiązywaniu prostych zagadek logicznych. Oprócz składającej się z dziewięciu rozdziałów kampanii, gra oferuje także tryb multiplayer online dla maksymalnie dwunastu graczy. Deweloper przygotował aż trzynaście opcji zabawy oraz siedem map.

 

The Conduit, mimo że nie spełniło do końca obietnic dewelopera, jest jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie gier na Wii. Tytuł posiada HDR, dynamiczne odbicia czy zniekształcenia i rozproszenia światła na wodzie oraz broni. Voice-acting jest słaby, za to ścieżka dźwiękowa autorstwa Diego Stocco i Ricka Nielsena wypada poprawnie.

Podobne gry