Granblue Fantasy
1094V

Granblue Fantasy

Granblue Fantasy
  • Wydawca: Mobage
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 10.03.2014
  • Europa: Nie wydano
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: RPG, MMORPG
  • Liczba graczy: 1
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak

Granblue Fantasy to darmowa gra jrpg na platformy mobilne i PC, stworzona przez Cygames i wydana przez Mobage.

Akcja gry toczy się w świecie, gdzie różnorakie rasy i potwory żyją na porozrzucanych na niebie lewitujących wyspach. Główny bohater (Gran) lub bohaterka (Djeeta), mieszka na spokojnym archipelagu o nazwie Zinkenstill, wraz ze swoim małym smoczym towarzyszem Vyrnem. Tok codziennego życia tej pary, przerywa nagłe pojawienie się błękitnowłosej dziewczyny o imieniu Lyria i jej opiekunki Kataliny. Obie panie są ścigane przez siły Imperium, które chce przejąć kontrolę nad potężnymi prastarymi bestiami za pomocą mocy Lyrii. Zbiegiem różnych wypadków postać gracza pomaga uciec wspomnianej dwójce dam i wyrusza z nimi na poszukiwanie mitycznej wyspy kończącej nieboskłon, która może wyjaśnić tajemnice antycznych potworów, prastarej zaginionej rasy, Lyrii i przy okazji ojca protagonisty/protagonistki.

Sama rozgrywka przypomina typowe japońskie gry rpg z system turowym. Z poziomu mapy nieba można przemieszczać się pomiędzy kolejnymi wyspami i wybierać zadania fabularne, lub poboczne dające różnego rodzaju przedmioty. Oprócz własnej postaci, do walki stają bohaterowie zebrani w trakcie opowieści lub losowania. Same bitwy opierają się na jak najlepszym wykorzystaniu kontrujących się żywiołów, które charakteryzują każdą postać, potwora, broń czy przywołaną bestię. Każdy z powyższych elementów można ulepszać przez zdobywane itemy, a postać gracza może dostosowywać swoją rolę w walce przez wybór jednej z wielu klas. Oprócz samotnych zadań, można również zmierzyć się m.in. z raidami, gdzie gracze wspólnie walczą się z silniejszymi przeciwnikami.

W kwestiach technicznych warto wspomnieć o udziale w projekcie twórców znanych z pracy przy serii Final Fantasy i innych znanych grach jrpg, jak chociażby Hideo Minaba (design postaci) czy Nobuo Uematsu (muzyka). Sama gra, jak na tytuł mobilny przystało, nie pozbawiona jest mikropłatności w postaci losowań dających możliwość uzyskania lepszych broni, postaci i bestii do przyzwania. Tytuł od marca 2016 roku dostępny jest w pełnej angielskiej wersji językowej. Dodatkowo na początek 2017 roku planowana jest adaptacja anime i później poboczna gra w postaci Granblue Fantasy Project Re: Link.


Opis opracował: Princess Nue

Podobne gry