Mario Party: Star Rush
711V

Mario Party: Star Rush

Mario Party: Star Rush
  • Producent: Nd Cube
  • Wydawca: Nintendo
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 07.10.2016
  • Europa: 07.10.2016
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Party games
  • Liczba graczy: 1-4
  • od lat 3

Mario Party: Party Rush to party-game wyprodukowana przez studio Nd Cube i wydana przez Nintendo. Tytuł ukazał się na 3DS-a. Star Rush to w sumie czternasta odsłona serii Mario Party wliczając także spin-offy.

Główny tryb rozgrywki to Toad Scrumble, w którym czeka na nas kilka światów po trzy mapy każdy. Rywalizacja toczy się dopóty, dopóki nie zostaną pokonani bossowie. W zależności od mapy może być ich trzech, czterech lub pięciu. Wygrywa ten, kto uzbiera więcej gwiazdek i monet (przede wszystkim gwiazdek).

Największe novum to rezygnacja z turowego systemu rozgrywki. Teraz wszyscy rzucają kością w tym samym czasie i poruszają się w tym samym czasie. Wprowadza to trochę strategii do rywalizacji, bowiem należy obierać taką drogę, by zgarnąć porozmieszczane na planszy dobra. Plansze te, swoją drogą, nie są liniowe i dają pewną swobodę ruchów zawodnikom.

W głównym trybie, czyli wspomnianym Toad Scrumble, grywalne są tylko postacie Toadów, ale podczas rozgrywki mogą one pozyskiwać pomoc od postaci z uniwersum Super Mario. Ma to wielkie znaczenie dla losów całych zmagań: dodatkowa postać to bowiem dodatkowy rzut kością i pomoc w trakcie starć z bossami. Na planszach znajdują się też pola dostarczające dopałek i baloniki rozpoczynające zmagania w minigrach. Niektóre są zręcznościowe, niektóre z kolei wymagają spostrzegawczości. Minigierki robią użytek także z funkcji konsoli, ekranu dotykowego bądź mikrofonu, choć jest też sporo takich korzystających tylko z przycisków.

Oprócz Toad Scrumble dostępny jest także Coinathlon (maraton; na jednym ekraniku uczestniczymy w minigierkach polegających na zdobywaniu monet, na drugim toczy się bieg, który zależy właśnie od tego ile monet zgromadzimy), Balloon Bash (coś podobnego do Toad Scrumble ale bez postaci wspierających), Rhythm Recital (minigra rytmiczna), Mario Shuffle (gra planszowa podobna trochę do popularnego “Chińczyka”), Boo's Block Party (wariacja Tetrisa, w której należy przestawiać ponumerowane bloki tak, by stykały się tymi samymi cyframi i nie zapełniły planszy), oraz Challenge Tower (trójwymiarowy, wertykalny Saper; musimy wspinać się po bezpiecznych częściach wieży aby z niej nie zlecieć).

Większość trybów należy odblokować (podobnie jak niektóre postacie). Można to zrobić nabijając Party Level, który rośnie po każdej rozgrywce w dowolnym wariancie zabawy.

Star Rush nie posiada trybu online.

Recenzje

Podobne gry