SKLEP
SaGa: Scarlet Grace (PC)

SaGa: Scarlet Grace (PC)

SaGa: Scarlet Grace
  • Producent: Square Enix
  • Wydawca: Square Enix
  • Wersja językowa: Japońska
  • Premiery
  • Świat: 02.08.2018
  • Europa: Nie wydano
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: RPG
  • Liczba graczy: 1

Ocena społeczności

-0 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

SaGa: Scarlet Grace to japońska gra RPG wyprodukowana i wydana przez Square Enix. Tytuł ukazał się pierwotnie na PlayStation Vita, a później trafił też na komputery i konsole PlayStation 4 i Switch. Była to pierwsza po czternastu latach zupełnie nowa odsłona serii SaGa.

SaGa: Scarlet Grace, podobnie jak wiele poprzednich części serii, pozwala nam się wcielić w jedną z kilku postaci. Początkowo mamy do czynienia z czwórką bohaterów, ale z czasem dochodzi ich więcej. Każda z nich ma swoją unikalną historię i motywacje. Wszystkie z nich spajają dziwne wydarzenia rozgrywające się w świecie, które zwiastują nadejście czegoś poważnego. Jest to np. Taria zajmująca się wyrobem ceramiki, której dzieła z jakiegoś powodu stają się ‘zniekształcone’, dlatego postanawia ona wyruszyć w świat aby znaleźć odpowiedź jaki jest tego powód. Jest to kat Balmaint poszukujący niejakiego Siegfreya, który przed śmiercią odgrażał się, że zmartwychwstanie siedem razy i sprowadzi na świat sprawiedliwość, oraz Leonard poszukujący legendarnego miasta Ai-Khanoum po słowach wypowiedzianych przez tajemniczą umierającą kobietę.

Gra pozwala nam przeczesywać wielki świat i według twórców jest największą SaGą w historii, ale, co ciekawe, eksploracja ograniczona jest tylko do mapy świata. Inne lokacje występują w postaci statycznych obrazów. Struktura Scarlet Grace jest przy tym nieliniowa, tzn. w trakcie przygody podejmujemy decyzje wpływające na przebieg narracji.

System walki jest natomiast tradycyjny, turowy. W trakcie starć ważną rolę odgrywają formacje. Jeśli zaś chodzi o system rozwoju, to przypomina on poprzednie części. Nasi podopieczni rozwijają się w zależności od tego, jakich umiejętności używamy. Nowe zdolności otrzymujemy po zakończeniu starcia.

Wersje wydane na PS4, Switcha i PC, które ukazały się w późniejszym czasie, oferowały szereg nowych rzeczy, jak postacie i wydarzenia.

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme

Miesięcznik PSX Extreme