Puzzle & Dragons
347V

Puzzle & Dragons

Puzzle & Dragons
  • Premiery
  • Świat: 20.02.2012
  • Europa: 2012
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: RPG, Logiczna
  • Liczba graczy: 1-2
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak
  • od lat 7

Puzzle & Dragons to gra logiczna z elementami RPG. Za jej produkcję i wydanie odpowiadała japońska firma GungHo Entertainment. Tytuł ukazał się na urządzeniach mobilnych z systemami Android i iOS, gdzie odniósł spektakularny sukces. Był on dostępny w modelu F2P.

Rozpoczynając rozgrywkę wybieramy potwora, który może być związany z jednym z pięciu żywiołów: Fire, Water, Light, Dark tudzież Plant. Następnie trafiamy do lochu/dungeona, który staramy się przejść ścierając się z napotykanymi po drodze nieprzyjaciółmi. Dungeony dzielą się na dwa rodzaje - Normal oraz Special (trudniejsze). Gra nie daje nam swobody jeśli chodzi o ich eksplorację.

Ekran podzielony jest na dwie części. Na górnej widzimy naszego przeciwnika, na dolnej widnieją z kolei różnokolorowe symbole. Nasze zadanie polega na tym, aby przylegały do siebie co najmniej trzy symbole o takim samym kolorze. W ten sposób otrzymujemy punkty umożliwiające wyprowadzenie ataków. Odpowiednio działając na planszy możemy też tworzyć combosy zadające większe obrażenia lub zregenerować zdrowie (to drugie jeśli ułożymy symbole w kształcie serca). Wygrana nagradzana jest monetami oraz punktami doświadczenia, rzadziej magicznymi kamieniami i jajami.

Doświadczenie rozwija potencjał naszego potwora. Opisuje go kilka parametrów jak siła ataku czy regeneracja HP. Niektóre dysponują także specjalnymi umiejętnościami, np. leader skill. Oczywiście nie musimy walczyć sami. Nie licząc lidera, czyli nas, mamy standardowo cztery sloty na potencjalnych towarzyszy. Ci wykluwają się ze znalezionych jaj, ich usługi mogą nam zostać zaoferowane w trakcie zabawy lub możemy też skorzystać z potwora należącego do naszego znajomego.

Na uwagę zasługuje inna waluta - magiczne kamienie. Można je otrzymać po pokonaniu przeciwnika lub kupić za prawdziwe pieniądze. Mają kilka zastosowań: służą do dokonywania fuzji potworów, zwiększenia liczby slotów na potwory, odnawiają staminę bez której nie możemy grać (regeneruje się też ona samoczynnie), a także pozwalają kontynuować zabawę po zaliczeniu zgonu.

Gra oprócz singla oferuje także tryb multiplayer pozwalający dwóm graczom przemierzać razem dungeony.

Podobne gry