Digimon World Re: Digitize (PSP)

Digimon World Re: Digitize (PSP)

Digimon World Re: Digitize
 • Producent: tri-Crescendo
 • Wydawca: Bandai Namco Games
 • Wersja językowa: Angielska Angielska
 • Premiery
 • Świat: 19.07.2012
 • Europa: Nie wydano
 • Polska: Nie wydano
 • Gatunek: RPG, Inna
 • Liczba graczy: 1-2
 • Kontroler ruchu: Nie
 • Tryb 3D: Nie
 • od lat 3

Ocena społeczności

7.52 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Digimon World Re: Digitize to swoisty remake pierwszej części serii "World". Produkcję powierzono studiu tri-Crescendo, które znane jest między innymi z ciepło przyjętego Eternal Sonata. Gra ukazała się wyłącznie na rynku japońskim w 2012 roku na konsoli PSP, a rok później wyszedł port na 3DS.

Digimon World Re: Digitize to przedstawiciel gatunku RPG z mocno nakreślonymi elementami klasycznego tamagotchi. Gra wraca do korzeni przywracając wiele ikonicznych elementów, jak dbanie o zdrowie czy potrzeby fizjologiczne naszego Digimona. Nasz Digimon musi jeść, spać, trenować, a nawet załatwiać potrzeby fizjologiczne. Podobnie, jak w pierwszej odsłonie dedykowanej swego czasu PS1, twórcy oddali do dyspozycji otwarty świat podzielony na kilka różnorodnych sektorów. W przeciwieństwie do pierwowzoru większy nacisk położono na historię. Zadaniem gracza jest ucieczka z cyfrowego świata, w którym został uwięziony wraz z przyjaciółmi. Aby tego dokonać jest on zmuszony do rozwiązania tajemnicy zniknięcia Profesora Petrova oraz rozwinięcia "File City" - pewnego rodzaju stolicy Digi Świata, która została opuszczona przez większość mieszkańców. Przewodnikami w świecie gry są dobroduszny Jijimon i tajemnicza kobieta Mirei, która mając ukryty cel, co rusz doradza bohaterom w ich przygodzie.

Walka odbywa się poprzez współpracę ze sztuczną inteligencją naszego Digimona. Gracz nie posiada bezpośredniej kontroli nad podopiecznym i to w jaki sposób go wytrenował kształtuje jego posłuszeństwo oraz charakter, co z kolei przekłada się na efektywność poleceń. Digimony posiadają skomplikowaną drogę rozwoju, na którą wpływa wiele czynników począwszy od samopoczucia i wagi a kończąc na statystykach, jakie rozwinęliśmy w siłowni. Każdy stworek ma z góry narzuconą śmiertelność i po paru dniach umiera, a gracz zmuszony jest ponownie rozwinąć i wychować jego następcę, który przejmuje część cech i statystyk od swojego poprzednika - dzięki temu każdy z naszych kolejnych Digimonów jest coraz silniejszy.

Twórcy oddali także do dyspozycji koloseum, gdzie toczymy boje z innymi trenerami - w trybie offline lub ad-hoc z żywymi graczami. Możemy tam trafić na postacie znane z seriali anime lub stoczyć pojedynek z Lili i Sebastianem z serii Tekken, którzy gościnnie wystąpili w produkcji. Z ciekawostek warto wspomnieć o tym, że za projekty postaci odpowiada Suzuhito Yasuda, który pracował między innymi przy dwóch spin-offach Shin Megami Tensei: Devil Survivor.

Digimon World Re: Digitize nie wyszło oficjalnie poza Japonią. Dostępne jest jednak pełne fanowskie tłumaczenie. W 2013 roku ukazał się port gry na konsolę 3DS pod tytułem Digimon World Re:Digitize Decode.


Opis opracował: Laughter