SKLEP
Detached
341V

Detached

Detached
  • Premiery
  • Świat: 18.05.2017
  • Europa: 18.05.2017
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Akcja, Wirtualna rzeczywistość

Detached to pierwszoosobowa gra akcji w klimacie science-fiction, która  pozwala zmierzyć się dwóm graczom wcielających się w rolę rywalizujących ze sobą kosmonautów w trybie PvP.  Tytuł został stworzony na PC przez katowickie studio Anshar Studios. 

Akcja gry dzieje się w przyszłości gdy ludzie są już w stanie podróżować do najdalszych zakątków kosmosu. Wykorzystują to prywatne korporacje, które szukają cennych surowców. Jedną z takich korporacji o nazwie Genesis odkrywa artefakt obcych o ogromnej mocy tworząc bazę mającą na celu zbadać znalezisko. Konkurencyjna grupa z R17 wiedząc co się świeci wysyła żołnierzy, aby przejąć cenny łup. To doprowadza do katastrofy, którą przeżywa tylko dwóch członków przeciwnych frakcji.  

W Detached chodzi o to, że dwóch kosmonautów musi sobie zrobić na złość. Mogą się pozabijać, najczęściej przypadkiem nadziewając się na resztki bazy kosmicznej, ale mogą też postawić na ściganie – kto pierwszy zdobędzie artefakty potrzebne do ukończenia poziomu. Albo kto pierwszy dotrze do śluzy, która będzie ostatnim, co zobaczy w życiu drugi na mecie astronauta. 

W grze niezwykle ważna jest więc walka z czasem, eksploracja oraz survival. Autorzy Detached mówią o swoim dziele "bezkrwawe capture the flag", ale to nie znaczy, że przeciwnikowi nie da się zrobić krzywdy. O ile nie zrobi sobie tego sam, wpadając na ścianę czy pole siłowe, to można go potraktować czymś w rodzaju działka grawitacyjnego o ograniczonym czasie działania i wymagającym ładowania czy po prostu kopniakiem. A to w połączeniu z możliwością rozglądania się na wszystkie strony oraz koniecznością pilnowania celownika i kierunku lotu daje wystarczająco dużo doznań. Gra od początku wymusza myślenie i poruszanie się, tak, jakby to robił astronauta zależny od regulujących lot mikrosilniczków.

Miesięcznik PSX Extreme