SKLEP
Hydro Thunder Hurricane (X360)

Hydro Thunder Hurricane (X360)

Hydro Thunder Hurricane
 • Producent: Vector Unit
 • Wydawca: Microsoft GameStudios
 • Wersja językowa: Angielska Angielska
 • Premiery
 • Świat: 28.07.2010
 • Europa: 28.07.2010
 • Polska: Nie wydano
 • Gatunek: Wyścigi
 • Liczba graczy: 1-4
 • Kontroler ruchu: Nie
 • Tryb 3D: Nie
 • Dystrybucja cyfrowa: Tak
 • od lat 3

Ocena społeczności

7.54 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Hydro Thunder Hurricane jest grą wyścigową z gatunku sportów wodnych, wydaną w lipcu 2010 r. na konsolę Xbox 360, z późniejszą wersją na Xboxa One poprzez program wstecznej kompatybilności oraz na Windows 8. Za developing odpowiadało studio Vector Unit, a za wydanie gry Microsoft Game Studios.

Hurricane jest sequelem automatowego Hydro Thunder, a wydany został z okazji mającej w 2010 r. akcji Xbox Live Summer of Arcade, podczas której na platformie cyfrowej Xbox Live Arcade premierę miał zestaw małych, cyfrowych tytułów (m.in. Limbo, Castleania: Harmony of Despair czy Lara Croft and the Guardian of Light). Podstawowymi założeniami rozgrywki są wyścigi łodzi motorowych, które walczą między sobą o jak najwyższe miejsce na podium. Dostępne motorówki podzielone są na trzy klasy: Novice, Pro oraz Expert - wystawienie do wyścigu pojazdu wyższej klasy znacząco podniesie poziom trudności komputerowych przeciwników, ale także oferowane nagrody pieniężne. Oferowanych lokacji jest w sumie 8, a każdą charakteryzuje cały szereg utrudnień, przeszkód oraz skrótów (w Valhalli powierzchnię wody mąci uderzeniami młota gigantyczny wiking, na Monster Island spotkamy ogromnego węża, a część Area 51 rozgrywa się w innym wymiarze!). Za wysokie lokaty w każdym wyścigu gracz otrzymuje kredyty, których coraz wyższe wartości odblokowują kolejne dostępne trasy, łodzie oraz wydarzenia w wybranych trybach. Na każdej z tras ukrytych jest także 10 żetonów, których kompletne zestawy nagrodzą nas dodatkowymi malowaniami dla łodzi. Taka sama nagroda czeka nas za zdobycie złotego trofeum na wybranych evencie danym typem łodzi.

Tryb dla pojedynczego gracza podzielony jest na cztery rodzaje rozgrywki. "Race" to pojedyncze wyścigi na wybranej przez nas trasie. W "Ring Master" musimy przepływać przez serie rozmieszczonych na trasie pierścieni, otrzymując coraz więcej przyspieszenia za długie ich serie albo zerując je w razie ominięcia chociaż jednego. "Gauntlet" to samotny wyścig, którego trasa poznaczona jest czerwonymi, wybuchającymi przy kontakcie beczkami, których musimy unikać. "Championship" to z kolei złożone z trzech wydarzeń turnieje, podczas których mierzymy się z innymi przeciwnikami w mieszance wyścigów znanych z innych trybów.

Gra wspiera także tryb rozgrywki wieloosobowej, zarówno lokalnie (split-screen dla czterech graczy jednocześnie) jak i sieciowo oraz poprzez Xbox Live Party. Sama rozgrywka nie ulega większym zmianom poza zastosowaniem systemu "loser helper", dzięki któremu słabsi gracze otrzymują za każdą zdobytą dopałkę więcej przyspieszenia w zależności od aktualnie zajmowanej pozycji. Dodatkowym trybem gry jest "Rubber Ducky", w którymi część graczy kieruje gumowymi kaczkami, a reszta uczestników musi bronić ich przed komputerowymi przeciwnikami.


Opis opracował: Daaku
Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme

Miesięcznik PSX Extreme