SKLEP
Muv-Luv Alternative
463V

Muv-Luv Alternative

Muv-Luv Alternative
 • Wydawca: 5pb.
 • Wersja językowa: Angielska Angielska
 • Premiery
 • Świat: 24.02.2006
 • Europa: Nie wydano
 • Polska: Nie wydano
 • Gatunek: Inna
 • Liczba graczy: 1
 • Kontroler ruchu: Nie
 • Tryb 3D: Nie
 • od lat 16

Muv-Luv Alternative jest grą fabularną z gatunku visual novel, wydaną pierwotnie na komputery osobiste w lutym 2006 r. Do 2016 r. doczekała się ona także portów na konsole PlayStation 3, Xbox 360 oraz PlayStation Vita. Za developing odpowiadało studio age, a za wydanie firma 5pb. (także w przypadku wersji konsolowych).

W odróżnieniu od poprzedniej odsłony serii, Muv-Luv, Alternative nie jest podzielone na dwa scenariusze, oferując zamiast tego jedną, skonsolidowaną historię. Akcja gry rozpoczyna się po zakończeniu Muv-Luv Unlimited. Takeru Shirogane, główny bohater, budzi się w swoim pokoju i po zbadaniu sytuacji w mieście stwierdza, że przeniósł się w czasie 3 lata wstecz, do początku swojej obecności w tej linii czasowej, w której ludzkość dziesiątkowana była wskutek inwazji kosmitów BETA ("Beings of the Extra Terrestial origin which is Adversary of human race"). Przeczuwając, że na jego oczach rozegrają się te same wydarzenia co wtedy, chłopak kieruje się do pobliskiej bazy wojskowej, aby u boku swoich niegdysiejszych szkolnych koleżanek, a teraz rekrutów, podjąć szkolenie mające uczynić z niego po raz kolejny pilota mechów Tactical Surface Fighters. Tym razem jednak, bogatszy o wspomnienia ze swojego poprzedniego pobytu, Takeru planuje zrobić wszystko co w swojej mocy, aby nie doprowadzić do protokołu Alternative V - planu masowej ewakuacji planety na olbrzymim statku kosmicznym. W tym celu nawiązuje współpracę z profesor Kouzuki - kobietą stojącą za interfejsem TSF, której eksperymentalny Unit 00 ma być zdolny do porozumiewania się ze szczepami BETA.

Tak jak w Muv-Luv, główną osią rozgrywki jest lektura pojawiających się na ekranie kolejnych porcji tekstu, w tym dialogów między postaciami, wzbogaconych o kwestie mówione. Jednak w odróżnieniu od scenariuszy Extra i Unlimited, Alternative zawiera tylko jedną ścieżkę fabularną oraz jedno zakończenie. Jedyne rzeczy, na jakie ma wpływ gracz podczas dokonywania wyborów, to pomniejsze szczegóły w rodzaju obecności innych postaci w niektórych scenkach lub nieznacznie zmienione linie dialogowe.

We wrześniu 2006 r. gra doczekała się wersji "all-age", w której wycięto elementy erotyczne oraz ocenzurowano bardziej drastyczne sceny. Część dokonywanych w grze wyborów oparto też o zapisy stanu gry z odsłon Extra/Unlimited (np. scena z przeprawą łodzią załączy się wyłącznie wtedy, jeżeli w Unlimited udało się nam ową łódź znaleźć).

Zgodnie z założeniami zbiórki funduszy na platformie Kickstarter, przeznaczony na konsolę PlayStation Vita anglojęzyczny port Muv-Luv Alternative ukazał się na początku 2016 r.


Opis opracował: Daaku
Recenzje
 • 10.0
  PTSD za sterami mecha Gdy ludzkość zeszła z drzew, pierwszego dnia świętowała. Na drugi dzień zaczęło się jednak robić...

Miesięcznik PSX Extreme