SKLEP
MegaTagmension Blanc + Neptune VS Zombies (PS Vita)

MegaTagmension Blanc + Neptune VS Zombies (PS Vita)

MegaTagmension Blanc + Neptune VS Zombies
 • Producent: Tamsoft
 • Wydawca: Idea Factory
 • Wersja językowa: Angielska Angielska
 • Premiery
 • Świat: 15.10.2015
 • Europa: 29.04.2016
 • Polska: Nie wydano
 • Gatunek: Akcja, RPG akcji
 • Liczba graczy: 1-4
 • Kontroler ruchu: Nie
 • Tryb 3D: Nie
 • od lat 16

Ocena społeczności

7.33 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

MegaTagmension Blanc + Neptune VS Zombies jest grą akcji wchodzącą w skład uniwersum serii Hyperdimension Neptunia. Ukazała się ona na konsolę PlayStation Vita w październiku 2015 r. w Japonii, a europejska data premiery ustalona jest na 29 kwietnia 2016 r. Za developing odpowiada studio Tamsoft we współpracy z Compile Heart, z kolei wydaniem zajmie się Idea Factory. 

Formuła tytułu bazuje na serii książek light novel pod tytułem Choujigen Game Neptune: High School, w której główne bohaterki nie posiadają mocy CPU, wiodą natomiast zwyczajne życie uczennic szkoły średniej. Na terenie uczelni zwanej Gamacademi znajduje się szereg uczniowskich klubów zainteresowań, ale jednemu z nich - prowadzonemu przez Neptune klubowi filmowemu - grozi rozwiązanie z powodu małej aktywności. Aby zaradzić tej sytuacji, Neptune - wraz z bohaterką gry, Blanc - postanawia nakręcić niskobudżetowy film o zombie. Jednak podczas zdjęć dochodzi do faktycznej inwazji żywych trupów, które szybko zalewają całą Gamacademi. Członkinie klubu filmowego wraz z pomocą ich koleżanek: głowami samorządu szkolnego Vert i Noire oraz pochodzącej z innej szkoły Uzume muszą wziąć sprawy w swoje ręce, aby powstrzymać zastępy ożywieńców.

System walki oraz sama mechanika nie różnią się specjalnie od tych znanych z Hyperdimension Action Neptunia U - pierwszej gry akcji z uniwersum, za które odpowiadało Tamsoft. Po wybraniu naszej postaci oraz towarzyszącej jej partnerki, z którą będzie się ona mogła zmieniać podczas gry, naszym zadaniem będzie walka z dużą liczbą przeciwników na wielopokojowych arenach, przetykana niekiedy pojedynkami z większymi i silniejszymi ich wersjami. Poza dwoma rodzajami ataków fizycznych preferowaną przez siebie bronią, każda bohaterka posiada także pasek EXE odpowiedzialny za potężne techniki specjalne, a także HDD Drive - transformację do postaci Bogini CPU, zwiększającą jej siłę ataku oraz możliwości. Do rostera znanych z Action Neptunia U bohaterek (w tym Famitsu oraz Dengekiko) dochodzi tym razem Tamsoft - walcząca dwuręczną kataną, rozrywkowa dziewczyna oparta na developerze stojącym m.in. za serią Senran Kagura.

Jedną z głównych atrakcji systemu ma być menu "Accessory", poprzez które będziemy mieć większy niż kiedykolwiek wcześniej w serii wpływ na wygląd zewnętrzny bohaterki. Poza możliwością doboru ekwipunku bitewnego, możliwe ma być ustalanie koloru ich włosów oraz stroju, a także nałożenie na nie takich rekwizytów, jak nakrycia głowy, maskotki, opaski na oko, a nawet sumiaste wąsy.

Zgodnie z zapowiedziami, MegaTagmension Blanc ma umożliwić graczom wspólną grę w nawet cztery osoby w trybie multiplayer, zarówno lokalnie jak i za pośrednictwem sieci PSN. 


Opis opracował: Daaku
Miesięcznik PSX Extreme

Miesięcznik PSX Extreme