Dragoneer's Aria (PSP)

Dragoneer's Aria (PSP)

Dragoneer's Aria
 • Producent: Hitmaker
 • Wydawca: Nippon Ichi Software
 • Wersja językowa: Angielska Angielska
 • Premiery
 • Świat: 21.08.2007
 • Europa: 15.02.2008
 • Polska: Nie wydano
 • Gatunek: RPG
 • Liczba graczy: 1-4
 • Kontroler ruchu: Nie
 • Tryb 3D: Nie
 • od lat 12

Ocena społeczności

5.73 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Dragoneer's Aria jest japońską grą RPG wydaną w sierpniu 2007 r. na konsolę PlayStation Portable. Za developing odpowiedzialne było studio Hit Maker, a za jej wydanie na kolejnych rynkach - firmy Nippon Ichi Software oraz Koei.

Gra wprowadza nas w historię przypomnieniem legendy, według której tysiące lat temu potężny Czarny Smok ubił strzegącego ludzkości Świętego Smoka Grinleka. Przed śmiercią Grinlek podzielił jednak swoją duszę na sześć pomniejszych smoków, które z pomocą Dragoonów - potężnych wojowników ich dosiadających, zdołały przepędzić agresora. W czasach obecnych, w stołecznym mieście Granadis główny bohater, wywodzący się z długiego rodu smoczych rycerzy Valen Kesslar, zdaje z sukcesem test w szkole wojskowej. Uroczystość zakończenia roku zostaje jednak przerwana przez niespodziewany atak Czarnego Smoka, którego celem zdają się pomagające ludzkości smoki, które kiedyś przyczyniły się do jego uwięzienia. Valen, wspomagany przez tajemniczą dziewczynę Euphe, piratkę Mary i elfickiego strażnika Ruslana, musi opuścić Granadis i udać się w wędrówkę po całej krainie, aby uratować kolejne smoki przed zemstą ze strony ich czarnego pobratymcy.

Do potyczek na mapie świata oraz w odwiedzanych lochach dochodzi poprzez kontakt ze skrzydlatymi oczami (beholderami) przedstawiającymi wrogo nastawione potwory. Turowy system walki opiera się na napełnianiu wskaźnika Energii kolejnymi czynnościami (atak fizyczny, obrona, użycie przedmiotu), a każde zebrane 100 jednostek równa się jednemu punktowi Many. Mana wykorzystywana jest do wykonywania serii ataków fizycznych zwanych Rush Attackami, a także do rzucania czarów. To, jakich czarów jest w stanie użyć każda postać, zależy od wyekwipowanych na jej ekwipunku magicznych kamieni "lusces". Efektywność zarówno już poznanych czarów, jak i ataków specjalnych będzie wzrastać wraz z kolejnymi ich użyciami. Poza standardowym ekwipunkiem w rodzaju broni białej, pancerzy i akcesoriów postacie mogą nakładać na siebie także Dragon Orby - otrzymane od kolejnych smoków artefakty zmieniające żywiołowe atrybuty ataków fizycznych, a także odblokowujące nowe, potężne czary. Poza zdolnościami bitewnymi wykorzystać można także zdolności polowe w rodzaju przyspieszenia szybkości poruszania się po mapie czy powolnej regeneracji HP.

Poza przeznaczonym dla jednego gracza trybem kampanii, gra oferuje także Dragoneer Mode, w którym może brać udział do czterech graczy poprzez tryb ad Hoc. W trybie tym każdy gracz przejmuje kontrolę nad jedną postacią z drużyny, aby na specjalnie przygotowanych mapach zwanych Dragon's Nestami zebrać jak najwięcej przydatnych zdobyczy.


Opis opracował: Daaku