Heroes Phantasia (PSP)

Heroes Phantasia (PSP)

Heroes Phantasia
 • Producent: Banpresto
 • Wydawca: Bandai Namco Games
 • Wersja językowa: Angielska Angielska
 • Premiery
 • Świat: 19.01.2012
 • Europa: Nie wydano
 • Polska: Nie wydano
 • Gatunek: RPG
 • Liczba graczy: 1
 • Kontroler ruchu: Nie
 • Tryb 3D: Nie
 • od lat 12

Ocena społeczności

-0 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Heroes Phantasia jest grą RPG zrzeszającą pod jednym tytułem (crossover) postacie z dziesięciu seriali anime. Wydana została w styczniu 2012 r. na konsolę PlayStation Portable, za developing odpowiadała firma Banpresto, a za dystrybucję na terenie Japonii - Bandai Namco Games.

Oś fabularna tytułu nie wybija się ponad schematy znane z innych, będących crossoverami tytułów. Naszego głównego bohatera/bohaterkę, Eijiego Watari (postać męska) lub Shinobu Fudou (postać żeńska) poznajemy w realnym świecie, kiedy jedno z nich zostaje przeniesione do magicznego świata zwanego Edoroas. Staje się to w skutek osłabienia dwóch barier - magicznej oraz technologicznej - oddzielającej Edoroas od świata dzisiejszego, a poza protagonist(k)ą trafiają tu także bohaterowie z innych wymiarów. Wszyscy oni muszą połączyć siły, aby odnaleźć i powstrzymać trójkę czarnych charakterów chcących zniwelować obie granice - mrocznego rycerza Reda, manipulatywną Aptolio oraz przodującego im czarnoksiężnika Irvien'a.

Podczas gry, poza głównym bohaterem/bohaterką, przyłączymy podczas naszej wędrówki 30 postaci z dziesięciu znanych serii anime. Będą to m.in. Lina Inverse i Gourry Gabriev (Slayers REVOLUTION), Orphen (Sorcerous Stabber Orphen), Louie i Merrill (Louie the Rune Soldier), Yomiko Readman (ROD -Read or Die-), Keroro i Dororo (Sgt. Frog), Saya Otonashi (Blood+), Mai Tokiha i Natsuki Kuga (Mai-HiME), Kazuma Torisuna (s-CRY-ed), Hei (Darker than Black) oraz Suo Pavlichenko (Darker than Black: Gemini of the Meteor). Każda z nich posiada inne umiejętności oraz spełnia inną rolę w walce, niektóre mogą też występować wyłącznie w przednim lub tylnym szeregu. Poza grywalnymi członkami drużyny, podczas rozgrywki zawalczymy także ze znanymi z konkretnej serii antagonistami oraz wejdziemy w interakcje z postaciami pobocznymi o mniejszym lub większym wpływie na fabułę.

System walki przypomina ten z serii Valkyrie Profile, w którym podczas potyczek kontrolujemy do czterech członków drużyny, a ataki każdego z nich przypisane są pod jeden z przycisków funkcyjnych (kwadrat, trójkąt, kółko, krzyżyk). Zachowując odpowiednie wyczucie czasu między cięciami możemy wprowadzić ich w stan Overcharge, pozwalający na wyprowadzenie właściwego im ruchu specjalnego (np. czar Dragon Slave u Liny lub Kagutsuchi u Mai). Kolejnym mechanizmem wyróżniającym jest też system Direct Action Shift, dzięki któremu możemy w trakcie bitwy przełączać się między nawet czterema oddzielnymi drużynami, co daje w sumie do 16 postaci do użycia podczas każdej walki. Jedynym ograniczeniem jest ich przynależność do danej marki: o ile główny skład może zawierać dowolną konfigurację współprzymierzeńców, tak te poboczne muszą opierać się na tym samym schemacie (np. dwie postacie z serii Slayers, jedna z Blood+ i jedna z Sgt. Frog). Niezależnie od tego, którą drużynę aktualnie kontrolujemy, ich ogólny zapas HP oraz punktów akcji (PP) pozostaje taki sam, sami więc musimy zdecydować, kiedy skorzystać ze składu przeznaczonego do ataku, kiedy do obrony, a kiedy do leczenia. 


Opis opracował: Daaku