SKLEP
Mushroom Men: Truffle Trouble (PC)

Mushroom Men: Truffle Trouble (PC)

Mushroom Men: Truffle Trouble
 • Wersja:
 • Producent: Red Fly Studio
 • Wydawca: Red Fly Studio
 • Wersja językowa: Angielska Angielska
 • Premiery
 • Świat: 10.03.2015
 • Europa: Nie wydano
 • Polska: Nie wydano
 • Gatunek: Akcja, Platformowa
 • Liczba graczy: 1
 • Kontroler ruchu: Nie
 • Tryb 3D: Nie
 • Dystrybucja cyfrowa: Tak
 • od lat 7

Ocena społeczności

-0 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Mushroom Men: Truffle Trouble jest dwuwymiarową grą akcji wchodzącą w skład serii Mushroom Men. Została ona ufundowana poprzez zbiórkę pieniędzy w serwisie Kickstarter, aby w marcu 2015 r. pojawić się w pełnej wersji na platformie Steam. Za developing oraz wydanie gry odpowiadało Red Fly Studio - autorzy pierwszych dwóch odsłon Mushroom Men.

Historia przedstawiona w najnowszej odsłonie serii rozgrywa się już po wydarzeniach znanych z The Spore Wars, w których Pax - główny bohater wywodzący się z plemienia rozumnych grzybów maślaków (Bolete) powstrzymał agresywną ekspansję muchomorów (Amanita) i czubajeczek (Lepiota) pod wodzą uzdolnionego Pestera. Teraz pozostaje mu więc spokojne życie w swoim domku... przynajmniej aż do momentu otrzymania listu miłosnego od Truflowej Królewny. Paxowi nie w głowie ożenek z takim paszczurem, szybko pali więc liścik w kominku i udaje się na spoczynek do łóżka. Nawet tutaj jednak Królewna nie daje mu spokoju, nawiedzając jego sny i zamieniając je w najprawdziwsze koszmary...

Truffle Trouble jest dwuwymiarową grą platformową, w której zadaniem Paxa jest dostanie się na sam koniec planszy, zanim dogoni go podążająca cały czas za nim Truflowa Księżniczka. Na naszej drodze staną nam nie tylko różne rodzaje przeciwników (zarówno chodzących, jak i latających), ale przede wszystkim zagadki środowiskowe. W większości przypadków opierają się one o odpowiednie ułożenie obecnych na planszy bloków w taki sposób, aby utworzyły one podest lub rusztowanie pozwalające przejść dalej, w zależności od poziomu oferując dodatkowe utrudnienia w rodzaju lepkiej lub oblodzonej podłogi. Z początku aktywowane z poziomu kolejnych pokoi domu plansze zawierają w sobie niewiele utrudnień oraz zagadek, jednak ich poziom trudności systematycznie rośnie, a co za tym idzie - wydłuża się także czas potrzebny na ich rozwiązanie. A im bardziej się ociągamy, tym szybciej zmniejsza dystans ścigająca nas prześladowczyni, co uwidocznione zostaje ekranem zmieniającym barwę na coraz głębszy fiolet, a jej wezwania coraz niższym barytonem. Jeżeli złapie ona Paxa przed końcem poziomu, czekać go będzie powtórzenie całości od samego początku. Mniejsze konsekwencje mają upadki w przepaść lub trafienie przez przeszkadzajki - po krótkiej chwili odrodzimy się w tym samym miejscu. Możliwe jest także przełączenie poziomu trudności na poziom Easy, gdzie Księżniczka nie występuje, lub też na Hard, gdzie porusza się dwukrotnie szybciej.

W jak najszybszym pokonywaniu kolejnych segmentów Paxowi pomagać będą rozmieszczone na planszach zarodniki (Spore) odblokowujące nowe moce Spore Power. Pozwalają one bohaterowi na przyjęcie nowych, ograniczonych czasowo form pomocnych podczas szybkiej podróży: forma pająka pozwoli mu na wspinanie się na pionowe ściany, forma zjawy na stanie się niewidzialnym i przenikanie przez przeciwników, a forma ćmy na krótkie loty ponad przeszkodami. W niektórych przypadkach odpowiednie użycie Spore Power pozwoli na kompletne ominięcie czasochłonnej sekcji.

Truffle Trouble zebrało dość mieszane opinie wśród użytkowników Steama. Poza pochwałami oprawy audiowizualnej wielu zwraca uwagę na zbyt łatwe do ominięcia sekcje zręcznościowe, zagadki opierające się na jednym schemacie i niewielkie zróżnicowanie poziomów. 


Opis opracował: Daaku
Miesięcznik PSX Extreme

Miesięcznik PSX Extreme