Cross Edge (PS3)

Cross Edge (PS3)

Cross Edge
 • Wydawca: Compile Heart
 • Wersja językowa: Angielska Angielska
 • Premiery
 • Świat: 25.05.2008
 • Europa: 25.09.2009
 • Polska: Nie wydano
 • Gatunek: RPG
 • Liczba graczy: 1
 • Kontroler ruchu: Nie
 • Tryb 3D: Nie
 • od lat 12

Ocena społeczności

-0 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Cross Edge jest japońskim RPG, w którym występują postacie znane z gier spod szyldu japońskich wydawców gier RPG. Ukazał się on w 2008 r. na konsolę PlayStation 3, za developing odpowiadało Idea Factory, a za dystrybucję firmy Compile Heart (Japonia), NIS America (Ameryka) i Koei (Europa). Rok później lokalną premierę miała wersja na Xboxa 360, którą również wydało Compile Heart.

Gra jest wspólną kolaboracją pięciu japońskich gigantów: Capcomu, Nippon Ichi Software, Namco Bandai, Gusta oraz Idea Factory. Jej głównymi bohaterami jest para przyjaciół z dzieciństwa - York Neely to wyćwiczony w jiujitsu młody chłopak, który po znudzeniu się "wymarłymi stylami walki" zaczął używać pary pistoletów, a Miko Aiba w dzieciństwie zdolna była do widzenia duchów, ale po wkroczeniu w okres dorastania jej dar zanikł, a ona sama zaczęła uczyć się walki naginatą. Dwójka ta budzi się razem w czymś w rodzaju snu, w którym trójka boskiego rodzeństwa - Vivi, Cece i Mimi, prosi ich o przywrócenie równowagi w ich świecie, atakowanym przez zakon Dwunasty Rycerzy. Z pomocą May - medium zdolnego do uwalniania uwięzionych dusz, dwójka bohaterów zwiedzi szereg wymiarów opartych o światy znane z gier video.

System walki wykorzystuje pole podzielone na sześć segmentów, na których możemy ułożyć członków naszej drużyny w odpowiednie formacje. Podstawą jest tutaj nie tylko układanie ataków w serie podczas kilku sekund dostępnych w każdej turze, ale także łączenie ich w kombinacje z pozostałymi postaciami, co skutkuje jeszcze silniejszymi atakami obszarowymi. Poprzez zdobywane w świecie gry Formy gracz może przebierać żeńskie członkinie drużyny, zmieniając ich statystyki oraz umiejętności. Uwalnianie dusz na mapie nagrodzić nas może nowymi przedmiotami, scenkami pchającymi fabułę do przodu, a nawet odblokować dodatkowe punkty zapisu, w których możemy także zakupić lub wymienić nowy ekwipunek.

Przez tytuł przewija się mnóstwo postaci znanych już z innych serii jRPG, które tym razem doczekały się konwersji pod zręcznościowo-taktyczną mechanikę systemu walki. Poza oryginalnymi charakterami spotkamy tutaj także m.in. Marlone (Atelier Marie), Liliane Vehlendorf i Rozeluxe Meitzen (Mana-Khemia 2), Demitri Maximoffa, Morrigan Aensland, Felicię i Lilith (seria Darkstalkers), Etnę i Prinny'ego (seria Disgaea), Lyner Barsett i Auricę Nestmile (seria Ar Tonelico), Meu (Spectral Souls), Zelos (Blazing Souls) czy Mokujina (seria Tekken).

Jest to jak dotąd jedyna gra współtworzona przez Nippon Ichi Software, która nie doczekała się dodatkowych postaci powiązanych z grami firmy - zarówno w ramach gościnnych występów, jak i DLC.


Opis opracował: Daaku
Podobne gry