Mobile Suit Gundam AGE Universe Accel/Cosmic Drive
350V

Mobile Suit Gundam AGE Universe Accel/Cosmic Drive

Mobile Suit Gundam AGE Universe Accel/Cosmic Drive
 • Producent: Level-5
 • Wydawca: Bandai Namco Games
 • Wersja językowa: Angielska Angielska
 • Premiery
 • Świat: 30.08.2012
 • Europa: Nie wydano
 • Polska: Nie wydano
 • Gatunek: Akcja, Symulacja
 • Liczba graczy: 1-3
 • Kontroler ruchu: Nie
 • Tryb 3D: Nie
 • od lat 7

Mobile Suit Gundam AGE jest zręcznościowym RPG akcji opartym o uniwersum serialu anime Mobile Suit Gundam. Ukazał się on w 2012 r. na konsolę PlayStation Portable, za developing odpowiedzialne było studio Level-5, a za dystrybucję - firma Namco Bandai Games. Dostępne są dwie wersje gry: Universe Accel oraz Cosmic Drive, różniące się między sobą zawartością.

Oś fabularna tytułu opiera się o wydarzenia znane z serialu telewizyjnego Mobile Suit Gundam AGE. Mają one miejsce podczas konfliktu zwanego "One Hundred Year War", w który uwikłane stronnictwa Earth Sphere złożone z Ziemi oraz otaczających ją kolonii oraz Vagan, będących skupiskiem kolonii założonych w okolicy Marsa. Główną jednostką Mobile Suit jest tym razem A-Gundam, bazujący na "AGE System" autorstwa głównego bohatera, 14-letniego Flita Asuno. "AGE System" na bieżąco analizuje sytuację bitewną, w której znajduje się pilot A-Gundama, i za pomocą Ag Device - samoczynnego warsztatu, tworzy bronie odpowiednie na aktualne zagrożenie. Jak w serialu, tak i w grze poznamy losy trzech pokoleń głównych bohaterów - poza Flitem pokierujemy także jego synem, Asemu Asuno w AGE-2 oraz wnukiem, Kio Asuno w AGE-3 i AGE-FX.

Zadaniem gracza jest prowadzenie własnego modelu A-Gundama poprzez szereg misji mających miejsce na lądzie, w powietrzu i kosmosie. Większość z nich sprowadza się do zestrzelenia wszystkich wrogich jednostek, rzadziej jest to walka z pojedynczą, ale znacznie silniejszą maszyną bossa. Podczas walki stosujemy nie tylko odrzut pozwalający szybko skracać dystans między celami, ale także ataki wręcz, wystrzały z broni zasięgowej oraz inne dla każdego Mobile Suita ataki specjalne, aktywowane po napełnieniu specjalnego paska. Po misji zdobyć możemy nowe komponenty po pokonanych jednostkach, które możemy potem założyć na składający się aż z 20 części schemat naszego robota. Pomimo faktu, że gra dość wiernie śledzi wydarzenia znane z serialu, na wyniki poszczególnych walk możemy wpływać własnymi poczynaniami. Względem serialu odblokować można też znacznie więcej akcesoriów Wear dla naszego A-Gundama - wiele z nich pojawia się wyłacznie w tej odsłonie gry.

Poszczególne wersje gry różnią się między sobą głównie dostępnymi do odblokowania podczas gry Wearami, opartymi o inne serie anime. Universe Accel pozwoli nam złożyć Mobile Suity znane z oryginalnej linii Universal Century, w tym m.in. Mobile Suit Gundam, Mobile Suit Gundam ZZ, Mobile Suit Gundam: Char's Counterattack i Mobile Suit Gundam Unicorn. Cosmic Drive oferuje dla odmiany Weary bazujące na maszynach właściwych seriom Cosmic Era oraz Anno Domini, czyli Mobile Suit Gundam SEED, Mobile Suit Gundam SEED Destiny oraz Mobile Suit Gundam 00.

Gra wspiera tryb rozgrywki wieloosobowej poprzez ad Hoc, w której do trzech graczy może wykonywać razem misje typu "cross-play", każdy przy użyciu wybranego przez siebie Mobile Suita.


Opis opracował: Daaku

Podobne gry