Boktai 3: Sabata's Counterattack
157V

Boktai 3: Sabata's Counterattack

Boktai 3: Sabata's Counterattack
 • Wydawca: Konami
 • Wersja językowa: Angielska Angielska
 • Premiery
 • Świat: 28.07.2005
 • Europa: Nie wydano
 • Polska: Nie wydano
 • Gatunek: RPG akcji
 • Liczba graczy: 1
 • Kontroler ruchu: Nie
 • Tryb 3D: Nie
 • od lat 7

Boktai 3: Sabata's Counterattack (w oryginale Shin Bokura no Taiyou: Gyakushu no Sabata) jest trzecią odsłoną serii Boktai. Została ona wydana w 2005 roku przez firmę Konami, a jej platformą docelową był GameBoy Advance.

Gra rozpoczyna się walką z tytułowym Sabatą, którą główny bohater - Django - przegrywa, wskutek czego zostaje, bliski śmierci, wtrącony do lochu. Zostaje on jednak z niego uwolniony przez niejakiego Trinity, który prosi go o pomoc w walce z siłami Mrocznego Klanu, odłamu wampirzej rasy Nieśmiertelnych. Jego przywódca, Ratatosk, przejął kontrolę nad Sabatą, aby wykorzystać właściwości jego na wpół księżycowego pochodzenia wybudzić ze snu mityczną Bestię Zniszczenia, Vanarganda, i sprowadzić na świat żywych kompletną zagładę.

Mechanika gry pozostała niezmieniona od czasów pierwszej części serii. Django ponownie musi przedostać się przez szereg lokacji najeżonych elementami zręcznościowymi i skradankowymi, aby wdać się w walkę z czekającym na końcu ruin Nieśmiertelnym, odrzeć go z Mrocznej Materii i uśmiercić raz na zawsze. Pomoże mu w tym wbudowany w kartridż z grą czujnik słoneczny (Solar Sensor), wychwytujący padające na niego promienie słoneczne i dostosowujący w ten sposób świat gry do warunków obecnych w świecie rzeczywistym. Z pomocą słońca Django może uzupełniać amunicję do swojego pistoletu Gun Del Sol, zwiększać siłę wykuwanego poprzez Solar Forging ekwipunku, wpływać na pogodę czy aktywować niewidoczne w nocy mosty słoneczne.

Obecne w poprzedniej odsłonie systemy magii żywiołów oraz typy broni zostały uproszczone do różnych rodzajów mieczy z nałożonymi na nie na stałe efektami słońca, ognia lub lodu (brak młotów i włóczni). Podobnym zmianom uległy transformacje w świetlistą i wampirzą formę - teraz poprzez powolne zapełnianie paska Trance Gauge Django może aktywować, w zależności od pory dnia, Sol Trance lub Dark Trance, zwiększające jego mobilność oraz zadające potężne obrażenia wszystkim widocznym na ekranie przeciwnikom. Nowością w serii jest także obecność Vector Bike'a - motoru, na którym bohater podróżuje między kolejnymi lokacjami. Dzięki kolejnym znajdowanym oraz wytwarzanym częściom, Vector Bike może zostać wzbogacony o różne rodzaje wystrzeliwanej amunicji, rakiety pomocnicze, a nawet montowane na froncie wiertło. Na trasie przejazdu napotkamy pułapki w rodzaju skalnych bloków, zapadni oraz bandytów, którzy będą chcieli spowolnić nasz postęp.

Ze względu na niską sprzedaż Boktai 2: Solar Boy Django poza granicami kraju, Boktai 3: Sabata's Counterattack pozostał tytułem dostępnym tylko w wersji japońskiej. Trylogia doczekała się potem duchowego następcy w postaci wydanego na Nintendo DS Lunar Knights.


Opis opracował: Daaku