Need For Speed: No Limits
665V

Need For Speed: No Limits

Need For Speed: No Limits
 • Producent: Firemonkeys
 • Wydawca: Electronic Arts
 • Wersja językowa: Angielska Angielska
 • Premiery
 • Świat: 30.09.2015
 • Europa: 30.09.2015
 • Polska: Nie wydano
 • Gatunek: Wyścigi, Samochodówka
 • Liczba graczy: 1
 • Dystrybucja cyfrowa: Tak
 • od lat 3

Need For Speed: No Limits to wyścigi samochodowe, które zostały wydane na urządzenia mobilne oparte o systemy Android i iOS. Producentem jest Firemonkeys, a wydawcą Electronic Arts. Premiera gry miała miejsce 30-tego września 2015 roku na całym świecie.

Seria Need For Speed jest już z nami od bardzo dawna. Obecnie Electronic Arts produkuje swoje wyścigi samochodowe również na urządzenia mobilne. Kolejną ich odsłoną jest właśnie NFS: No Limits. Gra jest odpowiednikiem nowego NFS'a, który zmierza na konsole obecnej generacji oraz w późniejszym czasie również na PC.

Gra jest całkowicie darmowa - w systemie free-2-play, co wiąże się z mikrotransakcjami, które są w grze zawarte. Nie są one zbyt uciążliwe i można śmiało grać nie wydając ani grosza. 

Grę stworzyło studio Firemonkeys, które jest znane z wyścigów Real Racing 3 - również na urządzenia mobilne. Poprzednia gra była jedną z lepszych, jaka ukazała się na androida/iOS. Podczas tworzenia nowego NFS'a swój udział miał również znany kierowca rajdowy - Ken Block, który jest bardzo dobrze znany dzięki pokazom kaskaderskim (Gymkhany).

Fabuła ma powiązanie ze znaną serią Underground. Cała akcja dzieje się w mieście Blackridge. Zadaniem gracza jest pokonanie pięciu ulicznych gangów podczas nielegalnych wyścigów. Każdy gang ma inną klasę samochodów: american muscle, uliczne, super samochody, etc.

Poziom trudności jest uzależniony od samych umiejętności gracza. Im lepiej nam idzie, tym więcej rzeczy wygrywamy (części samochodowe), które są niezbędne do tuningu, dzięki czemu auto nabiera mocy i może stawić czoła szefom danego gangu.

Grę zaczynamy mając reputację "1". Im wyższa reputacja, tym więcej rzeczy na mapie mamy odblokowanych. W grze oprócz fabuły mamy różnego rodzaju eventy. Niektóre z nich są czasowe. Każdy event wymaga innego auta. Samochody również zdobywamy podczas wyścigów.

Wszystkie zdobyte elementy do tuningu w naszym garażu można poddać pewnej modyfikacji, dzięki czemu samochód dostaje jeszcze więcej koni mechanicznych.

Graficzne jest dość dobrze, ale mogło być lepiej. Samochody jak i całe otoczenie jest lekko poszarpane. Wygląda to tak, jakby gra była uruchomiona w niskiej rozdzielczości. W porównaniu do poprzedniej mobilnej części - NFS Most Wanted - mam wrażenie, że NFS: No Limits jest troszkę gorzej wykonane. Jest szansa na to, że kolejne aktualizacje podciągną grafikę, bo szkoda zniszczyć jedną z lepszych mobilnych gier.

Dźwięki samochodów są dobrze odwzorowane względem oryginału. Podczas gry słychać w tle również klimatyczną muzyczkę, która idealnie nadaje się do nielegalnych wyścigów.

Sterowanie jest bardzo proste i nie wymaga jakiś umiejętności.