SKLEP
Street Fighter EX2 Plus
605V

Street Fighter EX2 Plus

Street Fighter EX2 Plus
 • Producent: Arika
 • Wydawca: Capcom
 • Wersja językowa: Angielska Angielska
 • Premiery
 • Świat: 24.12.1999
 • Europa: 1999
 • Polska: Nie wydano
 • Gatunek: Bijatyka
 • Liczba graczy: 1-2
 • Kontroler ruchu: Nie
 • Tryb 3D: Nie

Street Fighter EX 2 Plus to bijatyka 3D wydana w 1999 roku na automaty i konsolę PlayStation. Za jej produkcję odpowiada Capcom do spółki z firmą Arika. Jest kontynuacją gry Street Fighter EX Plus Alpha wydanej w 1997 roku. EX Plus 2 jest drugą, usprawnioną wersją gry. Pierwotnie ukazała się tylko w wersji automatowej w 1998 roku pod nazwą Street Fighter EX2.

Lista dostępnych postaci znacznie różni się od zawartej w pierwszej części gry. Skład wojowników doczekał się sporej ilości nowych twarzy, ale prócz tego, uszczuplił się o Allena, Blair, Sakurę, Evil Ryu, Bloody Hokuto, Cycloida Gammę oraz Betę. Ostatni z wymienionych pojawia się w grze jedynie w formie niegrywalnej. Swój debiut w odsłonach 3D zaliczyli Vega, Blanka, Sagat (boss ze SF1), Sharon, Nanase, Area, Vulcano Rosso, Nanase i Shadow Geist. Odporni na "przesiew" okazali się Ryu, Ken, Chun-Li, Dhalsim, Zangief, Guile, Bison, D. Dark, Pullum, Skullomania, Darun, C. Jack, Hokuto, Kairi oraz Garuda, którzy po raz kolejny znaleźli swoje miejsce na ekranie wyboru postaci.

System walki nie doczekał się znaczących zmian w porównaniu z pierwszym tytułem z serii, jednak znalazło się w nim kilku usprawnień. Jednym z nich jest znacznie uszczuplające (w przypadku trafienia oczywiście) pasek energii przeciwnika  Meteo Combo, możliwe do wykonania jedynie po napełnieniu wszystkich trzech części paska Super Combo. Drugą nowinką jest wzorowany na Custom Combo (ze Street Fighter Alpha 2), Excel Combo. Każda postać po naładowaniu co najmniej jednego paska Super Combo, po wcisnięciu jednocześnie dwóch przycisków odpowiedzialnych za uderzenie nogą lub ręką może przez limitowany okres czasu łączyć ciosy normlane oraz specjalne w kombinacje.

Wersja konsolowa doczekała się kilku trybów gry, w większości nieobecnych w wersji automatowej, Standardowo można ukończyć Arcade złożony z kilku pojedynków z konsolowym przeciwnikiem, zmierzyć się z drugim graczem w trybie VS lub potrenować postać w Training Mode. Jest jeszcze tryb drużynowy Team Battle Mode oraz debiutujący w grach z serii SF; Director Mode. Jest to seria zadań, polegająca na wykonywaniu na nieruchomym przeciwniku narzuconych przez konsolę serii ciosów, często bardzo wymagających manualnie. Ukończenie wszystkich wyzwań dla danej postaci odblokowuje dla niej kolejne, o jeszcze wyższym poziomie trudności.

Seria doczekała się jeszcze jednej, dotychczas ostatniej odsłony pod tytułem Street Fighter EX3, wydanej tylko na PlayStation 2. Fani gier spod znaku Ulicznego Wojownika generalnie uważają jej pierwsze trójwymiarowe odsłony za bardzo udane, pomimo niewielkich narzekań na brak unikalnego klimatu, charakteryzującego wcześniej wydane, dwuwymiarowe edycje.


Opis opracował: Ciwas

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme