SKLEP
War Zone (AMIGA)

War Zone (AMIGA)

War Zone
  • Premiery
  • Świat: 1991
  • Europa: 1991
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Strzelanina
  • Liczba graczy: 1-2
  • od lat 12

Ocena społeczności

7.38 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

War Zone to strzelanina wydana na komputery: Amiga, AtariST. Gra została wyprodukowana przez Core Design w 1991 roku. 

War Zone, to strzelanina typu - biegnij do przodu i strzelaj. Gra nie ma fabuły, a bohaterem jest typowy żołnierz, który zabija wszystkich wrogów napotkanych na drodze. Gra jest nastawiona na kooperację (wymagany drugi joystick).

Bohater gry ma dość pokaźny arsenał broni: zwykły karabin, granatnik, miotacz ognia, bazooka, pistolet laserowy, karabin, który strzela w trzech kierunkach i wyrzutnia rakiet samonaprowadzających. Dodatkowo każda broń ma trzystopniowy rodzaj strzelania. Oprócz standardowego zestawu broni jest jeszcze broń specjalna - bomba. Jej użycie niszczy wszystko, co aktualnie znajduje się na ekranie gry.

Gracz po drodze może uratować jeńców, którzy w ramach podziękowania dają żołnierzowi gwiazdki (punkty) albo apteczki (regeneracja zdrowia). Życie w tej grze jest bardzo cenne. Należy korzystać z osłon i stopniowo eliminować wroga. Poziom trudności w grze - im dalej, tym gra staje się trudniejsza. Gra nie posiada zapisu stanu gry, nie ma checkpointów, więc po utracie wszystkich żyć trzeba zacząć wszystko od początku.

Przeciwnicy, to głównie żołnierze, którzy różnią się tylko posiadaną bronią. Graczowi przyjdzie również okazja zniszczyć opancerzone pojazdy, działka, wyrzutnie rakiet, armaty. 

War Zone ma kilka etapów: dżungla, baza wojskowa, kanały, pustynia, bagna. Grafika w grze jest dobra. Lokacje są bogate w kolory, wybuchy są efektowne, animacja broni nie jest zła. Ścieżka dźwiękowa natomiast jest biedna. Wybuchy, strzały z broni są nudne i mało efektowne. Muzyka jest tylko na ekranie tytułowym.

Miesięcznik PSX Extreme

Miesięcznik PSX Extreme