Super R-Type (SNES)

Super R-Type (SNES)

Super R-Type
  • Producent: Irem
  • Wydawca: Nintendo
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 13.07.1991
  • Europa: 04.06.1992
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Strzelanina, Akcja
  • Liczba graczy: 1

Ocena społeczności

7.51 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Super R-Type jest remakiem gry R-Type II. Jest to gra z gatunku shmup stworzona przez Irem i wydana przez Nintendo na konsolę SNES w 1991 r. Została również wydana w 2008 r. na Wii Virtual Console.

Wydarzenia w Super R-Type umiejscowione są w XXII wieku. Wcielamy się w rolę pilota futurystycznego myśliwca wysłanego na misję by pokonać złe, zagrażające ludzkości Bydo Empire. Litera "R" w tytule odnosi się do wyrazu "ray" - promień, jako że w trakcie rozgrywki zdobyte bronie to różne rodzaje promieni.

Super R-Type jest jest klasycznym space shooterem "zwijanym" horyzontalnie (widok z boku). Do przejścia czeka 7 poziomów (3 oryginalne i 4 pożyczone z R-Type II). Na końcu każdego jest do pokonania duży boss. Po drodze staną naprzeciwko gracza różnego rodzaju statki kosmiczne, działka przeciwlotnicze, roboty i bliżej nieokreślone stwory. Oprócz tego trzeba będzie uważać na elementy otoczenia, które np/ zmuszają do przeciskania się między ciasnymi korytarzami lub pojawiają się niespodziewanie (np. gejzery).

Podstawowym orężem w grze jest działko laserowe, ale w trakcie gry można zdobyć różnego rodzaju dopałki. W głównej mierze są to różnego rodzaju lasery. Każdy laser ma inne przeznaczenie, jedne atakują bardziej skoncentrowanym ogniem, inne rozszczepionym nastawionym np. na wrogie jednostki naziemne lub powietrzne. Jednak sztandarową bronię w Super R-Type jak i całej serii jest Force - kula energii, którą przyczepia się do dzioba lub ogona myśliwca. W każdej chwila kulę można odczepić by swobodnie dryfowała i strzelała symultanicznie do naszych wystrzałów. Esencjonalnym jest by nauczyć się to umiejętnością dobrze władać, gdyż gra uchodzi za jedną z najtrudniejszych na SNESa, mimo możliwości wyboru 4 poziomów trudności.

Super R-Type ma bardzo ładną grafikę. Sprite'e są szczegółowo wykonane. Na szczególną uwagę zasługują promienie laserowe wystrzeliwane przez nasz statek. Niestety często zdarzają się spowolnienia w rozgrywce.


Opis opracował: Czarny Ivo
Podobne gry