SKLEP
Dragon Quest Builders (NS)

Dragon Quest Builders (NS)

Dragon Quest Builders
  • Producent: Square Enix
  • Wydawca: Square Enix
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 09.02.2018
  • Europa: 09.02.2018
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: RPG
  • Liczba graczy: 1

Ocena społeczności

9.52 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Dragon Quest Builders to japońska gra RPG wyprodukowana i wydana przez Square Enix na PlayStation 3, PlayStation 4 i PlayStation Vita. Za jej stworzenie odpowiadał Kazuya Niinou, twórca serii Etrian Odyssey. Gameplay DQ Builders inspirowany był Minecraftem.

Akcja gry toczy się w Alefgard, świecie, w którym rozgrywała się też pierwsza część Dragon Questa. Dragon Quest Builders ukazuje nam alternatywną wersję wydarzeń - tamtejszy bohater nie pokonał Dragonlorda, ale przystał na jego propozycję, by podzielić się światem po połowie. Niestety, było to pułapka. W jej wyniku bohater zostaje wyeliminowany, a ze swoich nor wyłażą potwory niszcząc wszystko na swojej drodze. Teraz, jakiś czas po tych wydarzeniach, pojawia się jednak nowy bohater/bohaterka, który/która postanawia odbudować świat.

Do wyboru mamy postać męską i żeńską. O ich wyglądzie decydujemy jeszcze przed rozpoczęciem zabawy. Rozgrywka DQ Builders znacząco odbiega od tego, co fani mogą znać z głównych odsłon serii. Produkcja inspiruje się Minecraftem, stawiając przed nami zadanie zbierania materiałów i budowania z nich najrozmaitszych obiektów celem odbudowy zniszczonego świata. Każdy obiekt (z wyjątkiem samych postaci) jest zbudowany z sześcianów.

Mapa DQ Builders bazuje na tej z DQI. Oznacza to, że fani cyklu znajdą znane im lokacje, ale oprócz tego pojawia się też miejsca wcześniej nieobecne. Świat składa się z kilku kontynentów różniących scenerią, zadaniami pobocznymi, dostępnymi materiałami do budowy itd. itp.

Budowanie (dostajemy za nie doświadczenie) to nie nasze jedyne zajęcie rzecz jasna. Oprócz tego walczymy też potworami, także z bossami. Podopieczni mają do dyspozycji różny ekwipunek, który można zdobyć bardziej tradycyjnymi sposobami lub dzięki recepturom. Nałożony sprzęt wpływa na wygląd bohatera/bohaterki.

Gra oferuje tryb fabularny oraz tzw. Free Build Mode, w którym możemy poświęcić się (niemal) całkowicie budowaniu. Twórcy nie zaimplementowali multiplayera, ale zamiast tego wprowadzono możliwość dzielenia się owocami naszych prac przez internet.

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme

Miesięcznik PSX Extreme