Contra: Legacy of War (PSone)

Contra: Legacy of War (PSone)

Contra: Legacy of War
  • Premiery
  • Świat: 29.11.1996
  • Europa: 30.03.1997
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Strzelanina
  • Liczba graczy: 1-2

Ocena społeczności

5.45 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Contra: Legacy of War to strzelanina wyprodukowana przez węgierskie studio Appaloosa Interactive i wydana przez Konami na PlayStation oraz Segę Saturn. Była to pierwsza wyprodukowana poza Japonią część serii i zarazem pierwsza trójwymiarowa.

W Legacy of War usiłujemy powstrzymać zapędy niejakiego pułkownika Bassada, przywódcy małego kraju, który po zgromadzeniu broni i zorganizowaniu armii składającej się ludzi, robotów, mutantów oraz sprzymierzonych obcych staje się zagrożeniem dla całego świata. Wcielić możemy się w jedną z czterech postaci ze specjalnego oddziału wysłanego, by zdławić plany antagonisty. Są to powracający z Contra: Hard Corps Ray Poward, najemniczka Tasha, robot CD-288 oraz kosmita o imieniu Bubba.

 

W odróżnieniu od klasycznych odsłon Contry, które były scrollowanymi grami typu run and gun, Legacy of War jest trójwymiarowe, a zmagania naszego podopiecznego obserwujemy z góry. Do wyboru mamy cztery wspomniane postacie (do tego dochodzą także power-upy). Różnica pomiędzy nimi sprowadza się do rodzaju uzbrojenia (cztery sloty na bronie; dwie podstawowe, dwie unikalne dla danej postaci) oraz szybkości poruszania.

 

Przejście w trójwymiar dało także inne rezultaty. Przede wszystkim przeciwnicy mogą atakować z każdej strony. Po drugie, doszły nowe umiejętności robiące użytek z dodatkowej przestrzeni. Podopieczni mogą poruszać się na boki (strafe’ować) i robić uniki. Co więcej, inny jest sposób wykonywania skoków.

 

Gra oferuje tryb kooperacji dla dwóch graczy, tak jak poprzednie części serii, oraz posiada ciekawych bonusów. Po wpisaniu stosownego kodu otrzymujemy dostęp do minigier nawiązujących do Gyrussa (shmupa Konami z lat 80.) oraz Pac-Mana.

 

Warto też dodać, że Contra: Legacy of War sprzedawana była z okularami 3D.

Podobne gry