SKLEP
Sega Bass Fishing (PS3)

Sega Bass Fishing (PS3)

Sega Bass Fishing
  • Premiery
  • Świat: 04.10.2011
  • Europa: 05.10.2011
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Zręcznościowa, Inna
  • Liczba graczy: 1
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak
  • od lat 3

Ocena społeczności

6.51 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Sega Bass Fishing to gra zręcznościowa traktująca o łowieniu ryb wyprodukowana prze Segę. Pierwotnie tytuł ukazał się na automatach, ale później został przeniesiony też na inne sprzęty - Dreamcasta, PC, PlayStation 3, Xboxa 360 oraz Wii.

Gra w oryginalny sposób próbuje połączyć tematykę łowienia ryb z arcade’ową rozgrywką, z której słynęła dawna Sega. W wersji automatowej otrzymywaliśmy cztery plansze, natomiast na konsolach grę stopniowo rozbudowywano. I tak na Wii łowisk było już w sumie piętnaście.

 

Zasadniczo gra wymaga od nas złowienia konkretnej ilości ryb, na co mamy wyznaczony czas. Jeśli zrealizujemy wytyczną, będziemy mogli przeskoczyć do kolejnej planszy. Z czasem oczywiście robi się coraz trudniej, np. ograniczenia czasowe sprawiają, że musimy wyławiać od razu większe okazy, a nie zadowalać się płotkami. Ryby dzielą się w sumie na cztery kategorie wagowe: Small One, Average, Big One oraz Huge. W połowach pomagają nam rozmaite przynęty, ale, jak na grę arcade’ową przystało, liczy się także zręczność. Tu warto wspomnieć, iż wersja na DC korzysta ze specjalnego kontrolera (Sega Fishing Controller) przywodzącego na myśl wędkę, a na Wii zrobiono użytek z funkcji kontrolera ruchowego. Willot pełni funkcję wędki, natomiast nunchuk działa jak kołowrotek.

 

Do wyboru jest kilka wariantów zabawy. Przede wszystkim jest to Arcade, w którym mamy do czynienia ze stylem rozgrywki rodem z automatów (czyli zaliczanie kolejnych plansz spełniając stawiane przed nami wymogi), Tournament, czyli turnieje z udziałem kilkudziesięciu zawodników (w sumie dziesięć eventów), oraz nieobecny na DC tryb Nature Trip. Otrzymujemy w nim możliwość swobodnego szlifowania umiejętności na dostępnych łowiskach bez żadnych ograniczeń.

 

Gra nie posiada niestety żadnego multiplayera ani funkcji sieciowych typu rankingi.

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme

Miesięcznik PSX Extreme