SKLEP
Rent-A-Hero No. 1 (DC)

Rent-A-Hero No. 1 (DC)

Rent-A-Hero No. 1
  • Producent: Sega
  • Wydawca: Sega
  • Wersja językowa: Japońska
  • Premiery
  • Świat: 25.05.2000
  • Europa: Nie wydano
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Bijatyka chodzona
  • Liczba graczy: 1

Ocena społeczności

6.52 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Rent-A-Hero No. 1 to gra akcji z elementami RPG wyprodukowana i wydana przez Segę. Tytuł pierwotnie ukazał się na Dreamcaście (będąc remake’iem produkcji z czasów Mega Drive), a później został przeniesiony na Xboxa. Oficjalnie gra nie ukazała się na Zachodzie, ale jej niemalże ukończoną zlokalizowaną wersję można było znaleźć na torrentach.

Głównym bohaterem gry jest 16-letni Taro Yamada. Zwykły nastolatek, który mieszka z na przedmieściach Tokyo. Podczas przyjęcia zorganizowanego przez jego rodziców otrzymuje on ważkie zadanie zamówienia pizzy, co staje się początkiem jego wyjątkowych perypetii. Gdy dostawca zjawia się bowiem u drzwi,  Yamada otrzymuje nie tylko to, co zamawiał, ale również strój superbohatera. Wiąże się on z otrzymaniem specjalnych mocy, jednak chłopak najpierw musi je okiełznać. W treningu pomaga mu więc Segata Sanshiro.

 

Rent-A-Hero to chodzona mordoklepa, ale gra posiada sporo elementów, które wyróżniają ją na tle konkurencji. Przede wszystkim charakteryzuje ją struktura, której bliżej do RPG-a lub action-adventure w stylu serii Shenmue. Nasz podopieczny nie podąża tutaj z punktu A do punktu B, zamiast tego skupia się na wykonywaniu zadań. Początkowo próbuje on spłacić swój strój wykonując chałtury dla SECA Corporation, ale później na wierzch wyłazi poważniejsza intryga, którą steruje niejaki Dr. Trouble. Zadania bywają dość zróżnicowane - czasami Yamada dostarcza przesyłki, innym razem jest ochroniarzem, ratuje mieszkańców z opresji, ściga przestępców itd. Wykonywanie tych misji pozwala wyuczać się nowych umiejętności oraz efekciarskich combosów. Podczas zmagań towarzyszą głównemu bohaterowi dwa wskaźniki informujące o stanie zdrowia oraz energii, której potrzebuje do korzystania ze swych mocy. Ten drugi, tak swoją drogą, kurczy się sam.

 

Gra wypchana jest wieloma easter eggami nawiązującymi do innych produkcji Segi oraz japońskiej kultury. Sam Taro Yamada występował wcześniej w bijatyce Fighters Megamix wydanej na Saturnie.

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme

Miesięcznik PSX Extreme