SKLEP
Gauntlet Legends
1398V

Gauntlet Legends

Gauntlet Legends
  • Producent: Atari
  • Wydawca: Midway
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: Sierpień 1999
  • Europa: 01.09.1999
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Akcja, RPG akcji
  • Liczba graczy: 1-4

Gauntlet Legends to gra akcji typu hack’n’slash wyprodukowana przez Atari i wydana przez Midway. Tytuł ukazał się najpierw na automatach, a później został przeniesiony na sprzęty domowe - PlayStation, Nintendo 64 i Dreamcasta.

Założenia są proste. Do wyboru otrzymujemy jedną z czterech postaci, których zadaniem jest pokonanie demona o imieniu Skorne, który niegdyś został przyzwany przez czarnoksiężnika Garma. W tym celu muszą najpierw zdobyć cztery kamienie runiczne, które zmniejszą szanse antagonisty. Znajdują się one w różnych częściach świata i strzeżone są przez potężnych przeciwników.

 

Wspomniane cztery postacie to wojownik, walkiria, czarnoksiężnik i łuczniczka (potem można odblokować kolejne). Każdy ma tu oczywiście swoje wady i zalety. Wybranej postaci możemy wybrać jeden z czterech strojów oraz imię. Gra jest nieliniowa. Nasze kolejny cel wybieramy z poziomu huba, swoistej bazy wypadowej. Poszczególne lokacje składają się z kilku pomniejszych plansz. Po przejściu jednej możemy wrócić do bazy i udać się gdzie indziej.

 

Podczas rozgrywki staramy się przejść z punktu A do punktu B, szlachtując rzesze przeciwników. Po drodze zbieramy skarby (do skrzyń z którymi czasami potrzebujemy kluczy), rozmaite power-upy pozwalające zwiększyć potencjał podopiecznego/podopiecznej oraz klucze otwierające dostęp do nowych lokacji. Od czasu do czasu napotykamy też interaktywne elementy, jak wybuchowe beczki.

 

W grze zaimplementowano system rozwoju przywodzący na myśl RPG. Postacie opisane są tu przez cztery parametry (siła, szybkość, wytrzymałość, magia), które możemy usprawniać na dwa sposoby: zgarniając doświadczenie po zabiciu przeciwnika lub używając konkretnych przedmiotów.

 

Wersje na DC i N64 umożliwiają wspólną grę czterem osobom jednocześnie. Na sprzęcie Sony grać mogą z kolei tylko dwie. Co warto dodać, wersja na N64 korzysta z Expansion Paka, przystawki zwiększającej dwukrotnie RAM konsoli. Nie jest on niezbędny, ale znacząco poprawia wrażenia umożliwiając np. pojawienie się większej liczby postaci na ekranie.

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme