Runabout 2

Runabout 2

6,2
5 oceny

Ocena wg platformy:

PSone 6.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Climax Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Samochodówka
Premiery
Świat:
18.11.1999
Europa:
02.02.2003
Producent:
Climax Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Samochodówka
Premiery
Świat:
18.11.1999
Europa:
02.02.2003

Runabout 2 - opis gry

Runabout 2 to gra zręcznościowa wyprodukowana przez studio Climax Entertainment i wydana w Europie przez Midas Interactive. Tytuł ukazał się wyłącznie na PlayStation i był kontynuacją Felony 11-79.

Założenia gry są podobne do tych z Felony 11-79, choć generalnie rzecz biorąc fabuła w Runabout 2 prawie nie występuje. Wcielamy się tutaj po prostu w najemnika, który, używając różnych środków lokomocji, stara się wykonywać stawiane przed nim zadania. Ot, tyle.

Dalsza część tekstu pod wideo

W trakcie gry przyjdzie nam wypełnić trzynaście misji, które zabiorą nas do pięciu różnych zakątków świata (w pierwszej części były tylko trzy). Są to South Island (miasto w stylu Miami), Casino Town (kopia Las Vegas), Yen City (Tokyo), Castle Gate City i Desert Town. Miejsca te są oczywiście fikcyjne, ale inspirują się miastami istniejącymi w rzeczywistości. W odróżnieniu od pierwowzoru są też większe i bardziej rozbudowane, lecz ogólnie sporo brakuje im do (na przykład) konkurencyjnej serii Driver od Reflections.

W grze pojawia się o wiele więcej samochodów niż w ‘jedynce’ (w sumie ponad trzydzieści). Nie ma tu mowy o licencji, jednak wygląd aut przywodzi na myśl prawdziwe modele. Wytyczne misji nie należą do najbardziej oryginalnych pod słońcem. Przeważnie nasze zadanie sprowadza się do przewiezienia pakunku z punktu A do punktu B (czasami musimy też po drodze zgarnąć jakiś łup). W zrealizowaniu zadania przeszkadza nam przede wszystkim limit czasowy, ale oprócz tego problem stanowi też ruch uliczny oraz policja. W takiej sytuacji warto używać skrótów. W grze zaimplementowano model zniszczeń, ale same w sobie nie stanowią one problemu. Stłuczki są bardziej problematyczne ze względu na to, że tracimy przez nie cenny czas.

Runabout 2 nie było oceniane zbyt dobrze. W powszechnej opinii pierwowzór uważany był za lepszą grę. Mimo to seria doczekała się jeszcze kilku odsłon.

Wideo - Runabout 2

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper