SKLEP
Daytona USA 2001 (DC)

Daytona USA 2001 (DC)

Daytona USA 2001
  • Wersja:
  • Premiery
  • Świat: 21.12.2000
  • Europa: 11.05.2001
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Wyścigi
  • Liczba graczy: 1-2

Ocena społeczności

8.09 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Daytona USA 2001 to zręcznościowa gra wyścigowa wyprodukowana przez studio Amusement Vision i wydana przez Segę na Dreamcasta. Tytuł był udoskonaloną wersją Daytona USA z automatów/Saturna.

Wersja na Dreamcasta nie zmienia rzecz jasna formuły, za którą ceniony był pierwowzór. Mamy tu do czynienia ze zręcznościowym modelem jazdy, który stawia sobie za cel przede wszystkim dostarczyć radochę grającemu, a nie silić się na realizm. W sumie do naszej dyspozycji oddano dziesięć samochodów o różnych osiągach oraz osiem torów. Pięć pochodzi z dwóch poprzednich edycji serii a trzy są zupełnie nowe. Jeszcze przed startem możemy wybrać jaka skrzynia biegów bardziej nam pasuje - manualna czy automatyczna. Istnieje też możliwość wyboru ogumienia wpływającego na przyczepność samochodu.

 

Daytona USA 2001 posiada kilka dość standardowych jak na grę wyścigową trybów rozgrywki. Znajdziemy tu więc Single Race, czyli pojedynczy wyścig (podczas rywalizacji, swoją drogą, bierze udział dwudziestu zawodników), Time Trial, tzn. jazda na czas wybranym samochodem po wybranym torze, lokalny multiplayer dla dwóch graczy na podzielonym ekranie, multiplayer sieciowy, który jednak nie podziałał długi czas po premierze, oraz najważniejszy - Championship (mistrzostwa). Mamy w nim do czynienia z serią wyścigów. Z grubsza opisując działa to tak, że do kolejnych zawodów otrzymujemy dostęp jeśli zajmiemy premiowaną awansem pozycję na mecie. Championship pozwala nam również odblokowywać nowe auta, ponieważ na starcie dysponujemy tylko czterema.

 

Poza tym warto wspomnieć o możliwości wyboru liczby okrążeń, ustawienia sztucznej inteligencji rywali oraz funkcji pozwalającej zapisywać replaye wyścigów.

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme

Miesięcznik PSX Extreme