SKLEP
Super Puzzle Fighter II Turbo HD Remix (PS3)

Super Puzzle Fighter II Turbo HD Remix (PS3)

Super Puzzle Fighter II Turbo
  • Premiery
  • Świat: 30.08.2007
  • Europa: 30.08.2007
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Logiczna, Zręcznościowa
  • Liczba graczy: 1-4
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak
  • od lat 12
  • przemoc

Ocena społeczności

7.53 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Super Puzzle Fighter II Turbo to gra logiczno-zręcznościowa wyprodukowana i wydana przez Capcom. Tytuł ukazał się pierwotnie na automatach, a później trafił też na inne platformy: PlayStation, Saturn, Game Boy Advance, PlayStation 3 oraz Xbox 360.

Produkcja Capcom to połączenie automatowego Pnickies (też autorstwa żółto-niebieskich) oraz Street Fighter II. W grze występują postacie z tej drugiej gry (oraz serii Darkstalkers). Oklepują się one tu po twarzach, jednak ciosów nie tu wyprowadzamy w normalny sposób klepiąc w przyciski, tylko układając spadające bloki/kryształy.

Super Puzzle Fighter nie jest po prostu kopią gier innych podobnych gier zręcznościowych. Nasze zadanie polega na eliminowaniu zalegających kryształów, co wymaga od nas, po pierwsze, ich odpowiedniego ułożenia (kryształy o tym samym kolorze muszą się ze sobą stykać), a po drugie - użycia ‘klocka’ o nazwie Crash Gem, który doprowadza do eksplozji. Na tym jednak zabawa się nie kończy, bo zmagania urozmaicają też inne atrakcje. Po zniszczeniu kryształów przez nas lub naszego przeciwnika u oponenta pojawiają się tzw. counter gem, kryształy, których nie da się zniszczyć normalnym sposobem i należy odczekać, by ten stan rzeczy uległ zmianie. Oprócz tego jest jeszcze power gem, który powstaje gdy ze spadających kryształów ułożymy większy kwadrat lub prostokąt (ten po zniszczeniu dostarcza przeciwnikowi więcej counter gemów), oraz diament mogący zniszczyć każdy rodzaj bloków/kryształów. Walka dobiega końca gdy całe pole zawodnika zostanie zawalone blokami.

Wersja HD, która ukazała się po ok. dziesięciu latach od premiery pierwowzoru, wprowadza kilka nowych dodatków. Począwszy od pewnych zmian w balansie rozgrywki, poprzez ładniejszą oprawę graficzną i zmieniony interfejs, a skończywszy na trzech trybach, które nieco zmieniają główne zasady zabawy. Jest też multiplayer dla czterech osób oraz sieciowe rankingi.

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme

Miesięcznik PSX Extreme