Spider-Man 2: Enter Electro (PSone)

Spider-Man 2: Enter Electro (PSone)

Spider-Man 2: Enter Electro
  • Premiery
  • Świat: 19.10.2001
  • Europa: 26.10.2001
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Zręcznościowa
  • Liczba graczy: 1

Ocena społeczności

7.331 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Spider-Man 2: Enter Electro to gra zręcznościowa wyprodukowana przez studio Vicarious Visions i wydana przez Activision. Tytuł, w odróżnieniu od pierwowzoru autorstwa Neversoft, ukazał się tylko na PlayStation.

W drugiej części serii Człowiekowi Pająkowi przyjdzie stawić czoło kolejnemu swojemu arcywrogowi, czyli Electro, który chce przejąć kontrolę już nawet nie tyle nad światem, co całą galaktyką. Pomogą mu tym zadaniu inni superbohaterowie znani z kart komiksów wydawnictwa Marvel.

 

Pod względem rozgrywki gra bardzo przypomina pierwowzór, choć twórcy nie omieszkali rzecz jasna dorzucić kilku nowych patentów. Na przejście czekają tu w sumie 24 levele. Nasz podopieczny może naparzać się z napotykanymi bandziorami, używać pajęczyny do różnych celów (poruszania się, walki, obrony), łazić po ścianach oraz sufitach itd. Różne plansze stawiają przed nami różne wytyczne, dzięki czemu gameplay się nie nudzi. Od czasu do czasu ścieramy się też z bossami, którzy wymagają jakiegoś sposobu, by ich pokonać. W “dwójce”, oprócz Electro, przyjdzie nam się również zmierzyć z Shockerem, Hammerheadem i Lizardem.

 

Zmiany w dziedzinie rozgrywki są niewielkie, ale kilka nowych rzeczy można wyszczególnić. Np. teraz niektóre misje rozgrywają się na ulicach miasta czego nie było w pierwowzorze. Jest też tzw. X-Men's Danger Room Simulator, czyli tutorial zapoznający nas z meandrami gameplayu, oraz opcja Create-A-Spider. Za jej pomocą możemy podpinać wybrane trzy zdolności pod któryś ze zdobycznych kostiumów.

 

Ku uciesze fanów Człowieka Pająka twórcy przygotowali kilka atrakcyjnych bonusów. Są to wspomniane stroje oraz galeria z okładkami komiksów (które najpierw jednak trzeba zdobyć przechodząc główny wątek).

Podobne gry