SKLEP
Batman Returns
3866V

Batman Returns

Batman Returns
  • Producent: Konami
  • Wydawca: Konami
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 26.02.1993
  • Europa: Maj 1993
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Bijatyka chodzona
  • Liczba graczy: 1

Batman Returns to gra zręcznościowa bazująca na filmie emitowanym w Polsce pod tytułem “Powrót Batmana”. Produkcja ukazała się na różnych sprzętach - SNES-ie, NES-ie, Mega Drive, Master System, komputerach PC, Amiga oraz kilku innych.

Gra trzyma się założeń filmu. W nim Batman grany przez Michaela Keatona zmagał się z Pingwinem i tutaj jest podobnie. Poszczególne wersje na różne platformy nieco się jednak od siebie różnią - niektóre z nich to chodzone bijatyki, niektóre to platformery, a w przypadku PC mamy do czynienia z przygodówką.

 

Chodzoną bitką jest chociażby wersja na SNES-a i NES-a. Na przejście czeka kilka poziomów, podczas których zmagamy się z przeciwnikami znanymi z filmu. Batman może się posługiwać zwykłymi ciosami oraz atakami specjalnymi. Ma również gadżety, jak “batarang”, którym jest w stanie eliminować przeciwników z dystansu, oraz fiolki z substancjami mogącymi doprowadzić do eksplozji. Pod koniec levelu zwykle dochodzi do starcia z bossem. Co warto dodać, oprócz zwykłych ‘bijatykowych’ plansz grę urozmaicają też sekcje, podczas których kierujemy Batmobilem. Wówczas wydarzenia obserwujemy zza samochodu, a nasze czynności ograniczają się przede wszystkim do omijania nadciągających przeszkód.

 

Platformerem jest wersja na Mega Drive (oraz Master System). Twórcy przygotowali pięć poziomów zwieńczonych starciem z bossami. W trakcie rozgrywki skupiamy się na eliminowaniu przeciwników oraz omijaniu przeszkód, co w gruncie rzeczy sprawia, iż Batman Returns bliżej do action-platformerów niż tradycyjnych platformówek. Tak jak na SNES-ie, nasz podopieczny dysponuje kilkoma podstawowymi umiejętności oraz gadżetami.

 

Na tle wymienionych na wstępie wersji wyróżnia się ta z PeCetów, która jest tradycyjną przygodówką (choć promowana była przed premierą jako side-scroller). W grze nie brakuje pojedynków, jednak najważniejszym elementem gameplayu są zagadki. By sobie z nimi radzić, Batman może używać swojego komputera, np. do analizy zebranych dowodów, oraz przesłuchiwać złapanych bandziorów.

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme