SKLEP
Auto Modellista
3357V

Auto Modellista

Auto Modellista
  • Producent: Capcom
  • Wydawca: Capcom
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 22.08.2002
  • Europa: 06.12.2002
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Wyścigi
  • Liczba graczy: 1-2

Auto Modellista to gra wyścigowa wyprodukowana i wydana przez Capcom. Tytuł ukazał się na PlayStation 2, GameCube’a oraz Xboxa. Na tle innych przedstawicieli gatunku produkcję żółto-niebieskich wyróżniała oprawa graficzna wykonana w technice cel-shading.

Wbrew temu, co może sugerować styl graficzny, Auto Modellista stara się być grą bardzo techniczną. Twórcy dodali tu dużą ilość części i ustawień, którymi możemy się bawić, by zwiększyć nasze szanse podczas rywalizacji. Samych samochodów jest z kolei kilkadziesiąt i w zdecydowanej większości to modele japońskich producentów.

 

Gra posiada kilka wariantów zabawy. Najważniejszy z nich to Garage Life. Na przejście czeka tu siedem turniejów, w których zwycięstwo nagradzane jest kolejnymi furami, częściami do nich, akcesoriami do garażu i innymi mniej lub bardziej ciekawymi rzeczami. Samochody da się oczywiście modyfikować wpływając nie tylko na ich osiągi, ale także wygląd. Poza tym istnieje możliwość udekorowania garażu zdobycznymi trofeami i akcesoriami.

 

Poza tym Auto Modellista oferuje dość standardowe jak na wyścigi warianty zabawy. W produkcji Capcom znajdziemy więc Time Trial, czyli jazdę na czas, Single Race, pojedynczy wyścig, oraz multiplayer dla maksymalnie dwóch osób (w wersji europejskiej). Na uwagę zasługuje VJ Theater. Jest to tryb, w którym możemy bawić się powtórkami rozegranych wyścigów. Da się w nim podłożyć ulubiony kawałek muzyczny, dodać jakieś efekty graficzne i robić inne rzeczy, ale przedtem należy zapoznać się z interfejsem, który wymaga by chwilę przy nim posiedzieć.

 

Gra, pomimo kilku ciekawych pomysłów, nie powaliła na kolana recenzentów i graczy. Co jednak warto dodać, Capcom udoskonalił Auto Modellista w znaczący sposób na premierę amerykańską. Nie tylko poczynił zmiany w kwestii krytykowanego modelu jazdy, ale też dodał sieciowy multiplayer dla ośmiu osób (dotyczy to tylko wersji na PS2 i Xboxa). Gracze mogli w nim używać zdobycznych samochodów oraz tworzyć kluby.

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme