SKLEP
QuackShot starring Donald Duck
1644V

QuackShot starring Donald Duck

QuackShot starring Donald Duck
  • Producent: Sega
  • Wydawca: Sega
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 1991
  • Europa: 1991
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Platformowa
  • Liczba graczy: 1

QuackShot starring Donald Duck to dwuwymiarowa platformówka wyprodukowana i wydana przez Segę na Mega Drive (w Japonii pojawiła się też wersja na Saturna w ramach składanki The Disney Collection). Tytuł bazował luźno na kreskówce emitowanej w Polsce pod tytułem “Kacze opowieści”.

Głównym bohaterem gry jest Donald, który podczas wizyty w bibliotece Sknerusa natrafia na mapę prowadzącą do skarbu króla z zamierzchłych czasów. Donald jest przekonany, że doprowadzi go ona do nieopisanych bogactw, ale z jego planem zapoznaje się przez przypadek także upierdliwy Pete, który ma zamiar przechytrzyć kaczora i skubnąć ewentualne znalezisko.

 

QuackShot to dwuwymiarowy platformer, który niemały nacisk kładzie na eksplorację. Levele składają się zasadniczo z dwóch ‘sekcji’ - otwartych przestrzeni oraz lochów. ‘Otwarte’ lokacje można wprawdzie przeczesywać w dowolnej kolejności, lecz wejście do niektórych podziemi będzie zablokowane, toteż tak czy owak musimy trzymać się pewnego schematu działania. Na tym nie koniec. Zaliczenie gry nie ogranicza się tylko do podróżowania z punktu A do punktu B. Donald rozwiązuje też zagadki i stawia czoło innym wyzwaniom (ucieczka z labiryntu, walka z duchem itd.). By móc sobie z niektórymi z nich łatwiej poradzić, twórcy przygotowali podpowiedzi ukryte w różnych miejscach.

 

Donald do samoobrony używa gnata wystrzeliwującego przepychacze, prażoną kukurydzę lub gumę do żucia. Najważniejsze są przepychacze. Nie tylko pozwalają poradzić sobie z przeciwnikami, ale także można ich używać(po upgrade’ie) np. jako tymczasowych platform umożliwiających dotarcie do niedostępnych normalnie miejsc. Od czasu do czasu nasz podopieczny natyka się na też na papryczki chili. Te nakręcają Donalda, dzięki czemu jest w stanie łatwiej sobie radzić z przeciwnikami (może nawet osiągnąć w ten sposób chwilową nietykalność) i poruszać się szybciej niż w normalnych okolicznościach.

 

Grę urozmaicają sekcje czysto zręcznościowe, np. przejażdżka kopalnianym wagonikiem.

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme