Chocobo's Dungeon 2
1412V

Chocobo's Dungeon 2

Chocobo's Dungeon 2
  • Producent: Square
  • Wydawca: Square
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 23.12.1998
  • Europa: Nie wydano
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: RPG
  • Liczba graczy: 1-2

Chocobo’s Dungeon 2 to japońska gra RPG z naciskiem na dungeon crawling wyprodukowana i wydana przez Squaresoft na PlayStation. Była to pierwsza odsłona tej serii wydana na Zachodzie. Pierwowzór także ukazał się na PlayStation, lecz oficjalnie nie opuścił granic Japonii.

Chocobo’s Dungeon 2, podobnie jak ‘jedynka’, skupia się na wspólnych przygodach tytułowego kuraka i jego kumpla Moga. Pewnego dnia odnajdują oni tajemniczy loch i docierają do ukrytego w nim skarbu. Pech jednak chce, że doprowadza to do uwolnienia Bahamuta, który nieomal wysyła bohaterów na tamten świat. Z opresji ratuje ich Shiroma mieszkająca w wiosce potworów.

 

Wspomniana dwójka będzie musiała naprawić swój błąd i pokonać Bahamuta. Zanim jednak do tego dojdzie Chocobo i Mog odwiedzą wiele lochów ulokowanych w różnych częściach świata. Przekroczenie ich progu zamyka drogę powrotną i sprawia, że muszą oni brnąć przed siebie, a powrót na powierzchnię możliwy jest dopiero po zaliczeniu wyzwania lub skorzystaniu z teleportu. Warto też dodać, że poszczególne pomieszczenia dungeonów generowane są losowo, co upodabnia produkcję Square do gier typu “roguelike”.

 

Podczas przeprawy odnajdujemy różne przedmioty i skarby. Ciekawym rozwiązaniem jest jednak to, że w wielu przypadkach nie znamy efektu ich działania. Czy coś jest pomocne, czy też odbije się nam czkawką - nie dowiemy się dopóki kurak tego nie wypróbuje. Pewnym ułatwieniem jest tylko obecność ‘kart weryfikacyjnych’, które mogą zidentyfikować charakter danego specyfiku.

 

Chocobo może wyekwipować jedną broń i zbroję. Posiada on również zaklęcia, których siła wzrasta tym bardziej, im częściej ich używamy. Warto jednak pamiętać, że przeciwnicy nie są jedyną przeszkodą dla naszego podopiecznego. Utrudnieniem jest też głód.

 

W Chocobo’s Dungeon 2 można grać samemu lub ze znajomą osobą w co-opie. Po przejściu gry można także odblokować dodatkowe dungeony, które da się przechodzić innymi postaciami, w związku z czym replayability jest dość wysokie.

Podobne gry