Armored Core
1718V

Armored Core

Armored Core
  • Producent: From Software
  • Wydawca: Sony Computer Entertainment
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 10.07.1997
  • Europa: 01.06.1998
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Akcja
  • Liczba graczy: 1-2

Armored Core to gra akcji z mechami wyprodukowana przez japońskie studio From Software i wydana przez Sony Computer Entertainment. Tytuł ukazał się wyłącznie na PlayStation i był pierwszą odsłoną serii, która w ciągu dwudziestu lat doczekała się kilkunastu odsłon.

Akcja gry toczy się w dalszej przyszłości. Świat został zniszczony w wyniku wielkiej wojny, która na pół wieku wygnała ludzkość do podziemi. W tym czasie do życia zostały powołane dwie wielkie korporacje, Chrome i Murakumo, których rywalizacja po czasy współczesne wpływa w ten lub inny sposób na resztę mieszkańców Ziemi. Stwarza to niezłe pole do działania dla Ravenów, najemników funkcjonujących niezależnie od tych dwóch firm.

 

Produkcja From pozwala nam się wcielić właśnie w takiego najemnika, pilota mecha zwanego “armored core”. Gra podzielona jest na misje, choć w meandra rozgrywki wprowadza nas najpierw tutorial pozwalający zapoznać się ze sterowaniem i innymi przydatnymi informacjami. Struktura jest nieliniowa, co oznacza, że w zależności od podejmowanych wyborów (tzn. wyboru zadania) historia pójdzie własnym torem. Pomiędzy kolejnymi misjami możemy czytać maile (nadawcy bywają różni w zależności od naszych postępów) oraz śledzić rankingi.

 

W pierwszej części Armored Core pojawia się to, z czego seria słynęła także później - rozbudowane możliwości modyfikacji robota. W trakcie zmagań otrzymujemy rozmaite części i bronie, które wpływają na osiągi i wygląd robota. Należy jednak pamiętać, by kustomizację przeprowadzać z głową - możemy dla przykładu zamontować wielkie działa, ale w takim przypadku mech musi mieć możliwość, by móc je przenosić.

 

Gra nie promuje robienia zadymy. Do misji musimy przystępować z rozwagą, np. brać pod uwagę charakter terenu, to czy znajdują się na nim jakieś ruiny itd. Jeśli wtopimy zbyt wiele razy i narobimy długów, będziemy mogli skorzystać z Human Plus, technologii Murakumo, która w założeniach zwiększa możliwości danej osoby, by była ona bardziej efektywna w pracy. Wiąże się z tym kilka znaczących ułatwień.

 

Armored Core poza singlem posiada też multiplayer dla dwóch osób.

Podobne gry