Jet Moto 3
1687V

Jet Moto 3

Jet Moto 3
  • Premiery
  • Świat: Sierpień 1999
  • Europa: Nie wydano
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Wyścigi
  • Liczba graczy: 1-2

Jet Moto 3 to gra wyścigowa traktująca o wyścigach futurystycznych pojazdów przypominających skutery. Za jej stworzenie odpowiadało studio Pacific Coast Power & Light, a za wydanie 989 Sports. Tytuł, w odróżnieniu od dwóch poprzednich części, nie ukazał się w Europie.

Jet Moto 3 to kolejna odsłona serii traktującej o rywalizacji futurystycznych pojazdów mogących poruszać się po wodzie i lądzie. Do wyboru otrzymujemy w niej dziesięciu zawodników (plus dwóch do odblokowania) należących do pięciu zespołów. Każdy zespół dysponuje skuterem o specyficznych osiągach, dlatego możemy wybrać taki, który będzie najlepiej odpowiadał naszemu stylowi jazdy.

 

Wyścigi odbywają się w różnych miejscówkach. Są to między innymi wulkaniczne wyspy, podziemne katakumby, Machu Picchu i gęste lasy parku Sequoia. Na trasach znajdują się skróty oraz nierzadko przeszkody, których możemy unikać za pomocą skoku (odpowiada zań konkretny przycisk, co jest nowością względem poprzedników). Pojazdy wyposażone są w linkę, która bardzo pomaga przy pokonywaniu szczególnie ciasnych zakrętów. A z myślą o tych, którym mogłoby się znudzić zwykłe ściganie, twórcy dodali także atrakcję pod postacią trybu, w którym zadanie zawodników ogranicza się do wykręcenia jak najbardziej efekciarskich trików. Zawody mają wówczas miejsce na specjalnych planszach.

 

Największą zmianę w stosunku do poprzedników jest jednak zmodyfikowany model jazdy. Zmieniła się przede wszystkim fizyka pojazdów, a ponadto skutery rozwijają większe prędkości. Grafika niekoniecznie wygląda lepiej, ale za to bardziej stabilny jest framerate. Po raz pierwszy w historii serii dodano też zmienne warunki pogodowe.

 

Jet Moto 3 to ostatnia część serii. W następnych latach na różnych etapach produkcji były jeszcze dwie gry, lecz ostatecznie nie doszło do zakończenia prac nad nimi.

Podobne gry