SKLEP
Pepsiman
2032V

Pepsiman

Pepsiman
  • Premiery
  • Świat: 04.03.1999
  • Europa: Nie wydano
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Zręcznościowa
  • Liczba graczy: 1

Pepsiman to gra zręcznościowa wyprodukowana i wydana przez KID (Kindle Imagine Develop) na PlayStation. Tytuł pozwalał nam się wcielić w japońską maskotkę Pepsi i choć nie trafił na Zachód dialogi i menusy były w nim po angielsku.

Tytułowy Pepsiman to maskota amerykańskiego koncernu, która pojawiała się w japońskich reklamach by poratować spragnionych puszką orzeźwiającego napoju. Produkcja KID czerpie z tego inspiracje.

 

Gra jest w założeniach bardzo prosta. Jako Pepsiman spełniamy życzenia ludzi, które sprowadzają się przeważnie do gaszenia ich pragnienia. Na przejście czekają tutaj cztery plansze składające się jeszcze z dwóch pomniejszych etapów każda. Gdy już zapoznamy się z założeniami zadania, wkraczamy do akcji. Nasz podopieczny porusza się po wyznaczonej (liniowej) drodze, a kamera ustawiona jest za jego plecami. Pepsiman potrafi zrobić wślizg, skakać oraz biegać. Umiejętności tych używamy do mijania rozmaitych przeszkód: otwartych studzienek kanalizacyjnych, mebli wypadających z samochodów, pracujących robotników, ciężarówek zastawiających drogę itd. Na wykonanie wytycznych mamy ograniczoną ilość czasu. Podczas przeprawy możemy jeszcze zbierać puszki z Pepsi, które dostarczają bonusowych żyć (na każdym levelu znajduje się ich sto). Gra nie należy wprawdzie do najdłuższych, ale poziom trudności pod koniec potrafi dać porządnie w kość.

 

Gra, oprócz angielskich menusów i dialogów, zawiera również zabawne wstawki FMV kręcące się wokół motywu gry. Co ciekawe, tytuł był na tyle popularny w krajach arabskich, że doczekał się dubbingu.

 

Pepsimana można było też odpalić na odtwarzaczu CD, by posłuchać siedmiu kawałków tworzących jego ścieżkę dźwiękową.

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme