Sebastien Loeb Rally Evo
7017V

Sebastien Loeb Rally Evo

Sebastien Loeb Rally Evo
 • Producent: Milestone
 • Wydawca: Milestone
 • Polski dystrybutor: CDP.pl
 • Wersja językowa: Polska Pełna
 • Premiery
 • Świat: 29.01.2016
 • Europa: 29.01.2016
 • Polska: 29.01.2016
 • Gatunek: Wyścigi
 • od lat 7
 • online

Sebastien Loeb Rally Evo to gra wyścigowa traktująca o rajdach samochodowych wyprodukowana i wydana przez włoską firmę Milestone. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych oraz na konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Sebastien Loeb Rally Evo to konkurencja dla serii WRC, za którą odpowiada Kylotonn Games (a wcześniej właśnie Milestone). Zabawę zaczynamy od stworzenia własnego teamu. Wybieramy nazwę, rodzaj kasku i kombinezonu, tworzymy profil kierowcy i pilota, w końcu ustalamy jakie barwy i wzory przyozdobią samochody naszego zespołu. Na start dostajemy garaż z jednym autem oraz swoistą bazę wypadową, po której możemy swobodnie jeździć szkoląc swoje umiejętności na okolicznych torach o różnej nawierzchni i podejmując się testów.

Głównym trybem zabawy jest kariera. Zaczynamy w juniorach samochodami o niewielkiej mocy, by w miarę postępów w grze nabyć kolejne auta i stawać do walki w pojedynczych zawodach, mistrzostwach czy rajdach składających się z wielu tras. Nie zabrakło też zawodów związanych z klasycznymi autami, mistrzostw konkretnych producentów czy eventów, w których dopuszczane są pojazdy o odpowiednim napędzie czy mocy silnika. Wraz z postępami uzyskujemy kredyty niezbędne do zakupu nowych samochodów (tych jest ponad 50, wszystkie licencjonowane), oraz punkty reputacji, które pozwalają nam piąć się w rankingu najlepszych kierowców. Wbicie się jednak do czołówki to zabawa na dłużej.

Poza klasycznymi rajdami, gdzie walczymy przede wszystkim z czasem na kolejnych odcinkach, gra oferuje też inne rodzaje rywalizacji. Nie zabrakło w niej zawodów rally crossowych, w których ścigamy się z pięcioma oponentami, wyścigów typu eliminator, gdzie ostatnie auto odpada co jakiś czas ze stawki, czy starć 1 vs 1. Startujemy też w zawodach, w których musimy przejmować kolejne sektory trasy uzyskując lepsze czasy od rywali (kto na końcu wyścigu ma więcej sektorów wygrywa), nie wspominając o konkurencjach polegających na zbieraniu punktów podczas driftowania czy zaliczania bramek ustawionych na trasie. Na uwagę zasługują także rajdy typu Joker. Wyścig składa się wówczas z kilku okrążeń, a jedno z nich musimy ukończyć wybierając drogę na około.

Oprócz trybu kariery jest także możliwość rozegrania zwykłego sezonu składającego się z ośmiu rajdów (niestety bez oficjalnej licencji WRC), prześledzenia kariery Sebastiena Loeba (wchodząc w jego buty) począwszy od 1998 roku a skończywszy na czasach bardziej współczesnych, rywalizowania z innymi graczami przez sieć i nie tylko.

Recenzje

Podobne gry