SKLEP
Second Chance Heroes
1693V

Second Chance Heroes

Second Chance Heroes
  • Premiery
  • Świat: 30.09.2014
  • Europa: 30.09.2014
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: RPG akcji
  • Liczba graczy: 1-4
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak

Second Chance Heroes to gra action-RPG wyprodukowana przez niezależną ekipę Rocket City Studios. Jej cechą szczególną było to, że pozwalała ona graczom wcielić się w różne znane postacie historyczne. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych i PlayStation 4.

Second Chance Heroes pozwala nam się wcielić w jedną z dwunastu postaci, które odcisnęły swoje piętno na historii świata. Początkowo zaczynamy z czterema, ale potem ta liczba wzrasta. Do wyboru mamy tu Abrahama Lincolna, Elżbietę I, Joanne d’Arc, Napoleona Bonaparte, Nikole Tesle, Juliusza Cezara, pirata Czarnobrodego, Marie Curie, Montezumę, Kleopatrę, Leonarda da Vinci oraz Dżyngis-chana.

Oczywiście w trakcie rozgrywki nie ma mowy o zachowaniu jakiejkolwiek historycznej wiarygodności. Wspomniana dwunastka zmaga się tutaj z inwazją zombie, kosmitów oraz innych plag egipskich, odwiedzając przeróżne miejscówki. Pod względem rozgrywki otrzymujemy coś przypominającego serię Diablo i tym podobne pozycje. Postacie dysponują unikalnymi zdolnościami, np. Lincoln używa piły mechanicznej, a Elżbieta I railguna. Atakować mogą ‘normalnie’ oraz specjalnymi technikami wymagającymi uprzednio nabicia specjalnego paska znajdującego się pod wskaźnikiem HP.  Regeneruje się on sam, lecz proces ten da się przyspieszyć znaleźnymi power-upami.

Walcząc z hordami potworów możemy wchodzić w interakcję z otoczeniem, co niekiedy pozwala przechylić szalę na nasza korzyść. Jako przykład można podać włączenie muzyki dezorientującej zombie czy wykorzystanie wybuchających beczek. Oprócz walki możemy też eksplorować teren w poszukiwaniu przedmiotów podnoszących potencjał bojowy podopiecznych. Na przejście czeka w sumie 26 poziomów.

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme