Sonic & Knuckles (SMD)

Sonic & Knuckles (SMD)

Sonic & Knuckles
  • Producent: Sonic Team
  • Wydawca: Sega
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 18.10.1994
  • Europa: 18.10.1994
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Platformowa
  • Liczba graczy: 1

Ocena społeczności

9.117 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Sonic & Knuckles to dwuwymiarowa platformówka wyprodukowana przez Sonic Team i wydana przez Segę. Tytuł ukazał się pierwotnie na Mega Drive, a później trafiał też na inne sprzęty, między innymi Xbox 360. Sonic & Knuckles to następca Sonic the Hedgehog 3. Co ciekawe, obie gry miały początkowo ukazać się jako jedna.

Akcja gry toczy się zaraz po zakończeniu trzeciej odsłony Sonic the Hedgehog. Kosmiczna broń Dr. Robotnika została zniszczona, ale to nie koniec zmagań niebieskiego jeża. Szalony naukowiec nie przestaje knuć, a jakby tego było mało Sonicowi przeszkadza Knuckles, ostatni przedstawiciel dawnej rasy, który ma go za czarny charakter.

 

Sonic & Knuckles pod względem rozgrywki to (niemalże) wypisz wymaluje Sonic 3. Nie odbiega od tego, co gracze mogą znać z poprzednika, choć tym razem Tailsa zastąpił Knuckles. Między oboma bohaterami są pewne różnice. Sonic może wyżej skakać i ma do dyspozycji osłony, natomiast Knuckles potrafi wspinać się po ścianach, szybować w powietrzu i przebijać się przez niektóre bariery, dzięki czemu jest w stanie zdobyć dostęp do miejsc, do których nie dostałby się w żaden sposób ponaddźwiękowy jeż (działa to również w drugą stronę - skaczący wyżej Sonic dostanie się tam, gdzie nie dostanie Knuckles). Obaj mają swoją historię, przy czym poziomy Knucklesa są ogólnie bardziej wymagające.

 

Spełniając pewne wymogi posiadania złotych pierścieni możemy uzyskać dostęp do minigier (łącznie w grze występują trzy) oraz bonusowych plansz pozwalających zapełnić kieszenie różnymi dobrami. W minigrach uczestniczymy jeśli przy checkpoincie zameldujemy się z co najmniej dwudziestoma pierścieniami, a do bonusowego stage'a potrzebujemy ich minimum pięćdziesiąt na zakończeniu levelu.

 

Sonic & Knuckles, warto dodać, korzysta z ciekawego rozwiązania zwanego “lock-on technology”. Jest to patent, którzy posiadaczom trzech poprzednich części Sonic the Hedgehog pozwala uzyskać dostęp do różnych bonusów. Cartridge z grą posiada bowiem slot, w którym możemy umieścić carta z którymś z poprzedników.

Podobne gry