The Terminator: Dawn of Fate
1115V

The Terminator: Dawn of Fate

The Terminator: Dawn of Fate
  • Premiery
  • Świat: 16.10.2002
  • Europa: 25.10.2002
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Strzelanina
  • Liczba graczy: 1-2

The Terminator: Dawn of Fate to gra akcji wyprodukowana przez studio Paradigm Entertainment i wydana przez Atari na PlayStation 2 i Xboxa. Jej akcja rozgrywała się przed wydarzeniami ukazanymi w pierwszym filmie z serii Terminator.

Gra stara się opowiedzieć historię częściowo znaną z kultowego filmu Jamesa Camerona. Jest trzecia dekada XXI wieku. Cywilizacja została doprowadzona do ruiny przez Skynet, sztuczną inteligencję, która pod koniec lat 90. została stworzona na użytek wojska. Skynet momencie dochodzi do wniosku, że roboty/maszyny są wykorzystywane przez ludzi i rozpoczyna bunt. W wyniku tych działań pozostają niedobitki ludzkości tworzące ruch oporu. Produkcja Paradigm pozwala nam wejść w buty kilku osób doń należących, rozbudowując wątki, o których film tylko napomyka.

Zasadniczo Dawn of Fate to strzelanina z widokiem z perspektywy pierwszej osoby. W trakcie ‘kampanii’, jak wspomnieliśmy powyżej, przejmiemy kontrolę nad kilkoma postaciami, w tym np. nad Kyle’m Reese’m, głównym bohaterem filmu. Do naszej dyspozycji oddano różne rodzaje uzbrojenia, począwszy od plazmowej pałki, poprzez broń palną, a skończywszy na chociażby materiałach wybuchowych. Patentem zasługującym na uwagę jest możliwość przełączenia się na widok z oczu podopiecznego/podopiecznej - możemy wówczas dokładniej wycelować, odstrzeliwując maszynie ręce lub nogi. Nie bez znaczenia jest również wskaźnik adrenaliny zapełniający się wraz z każdym ubitym przeciwnikiem. Po jego nabiciu poruszamy się szybciej i zadajemy większe obrażenia.

Na przejście czeka łącznie jedenaście poziomów. Gra oferuje również multiplayer.

Podobne gry