Harvest Moon 64
2161V

Harvest Moon 64

Harvest Moon 64
  • Premiery
  • Świat: 05.02.1999
  • Europa: Nie wydano
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Symulator życia
  • Liczba graczy: 1

Harvest Moon 64 to gra reprezentująca gatunek określany jako “symulator życia”, w której zadanie gracza polegało na zarządzaniu farmą. Tytuł ukazał się na Nintendo 64, za jego produkcję odpowiadało studio Victor Interactive, a za wydanie Natsume.

Harvest Moon 64 pozwala nam wejść w buty młodego jegomościa, który otrzymuje w spadku farmę po zmarłym dziadku. Farma jest oczywiście w opłakanym stanie, więc nasz podopieczny musi z powrotem przywrócić jej blask.

 

Jak to zwykle w takich przypadkach bywa, zaczynamy skromnie. Skromne są włości i narzędzia jakimi dysponujemy, ale z czasem, gdy interes zaczyna się kręcić, możliwości się poszerzają. Novum, którego nie było w pierwszej części wydanej na SNES-a, jest limit czasu - nasza postać nie jest robotem i musi oszczędzać swoje siły, dlatego na pracę może przeznaczyć tylko pewną część dnia. Wpływa to również na aktywność w mieście, do którego mamy dostęp. Niektóre przybytki są bowiem otwarte tylko w konkretnych godzinach.

 

Najważniejszym zajęciem w HM64 jest oczywiście dbanie o uprawy. Proces wygląda następująco: przygotowujemy ziemię, zasadzamy nasiona i gdy nadejdzie sezon - zbieramy plony (nasiona możemy kupić w sklepie znajdującym się w mieście). Zaczynamy z pięcioma narzędziami, m.in. młotkiem i kosą, które z czasem doczekują się upgrade’ów. Naszemu podopiecznemu towarzyszą także zwierzęta - pies oraz koń. Można je wystawiać np. do wyścigów, chociaż do innych czynności też potrafią być przydatne. Zwierzęta wymagają jednak opieki. Bez niej mogą zachorować, a w skrajnym przypadku zdechnąć.

 

Poza harówką na polu główny bohater może również wchodzić w interakcję z NPC-ami zamieszkującymi świat, np. wziąć ślub z jedną z pięciu kandydatek. Lepsze relacje z ludźmi pozwalają odblokować różne inne dobra pozwalające zarządzać interesem z większym rozmachem. Tu warto dodać, iż jeśli jesteśmy przy kasie możemy udać się np. do stolarza, który rozbuduje naszą własność.

Podobne gry