Mario Smash Football
1566V

Mario Smash Football

Mario Smash Football
  • Premiery
  • Świat: 18.11.2005
  • Europa: 18.11.2005
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Sportowa
  • Liczba graczy: 1-4
  • od lat 3

Mario Smash Football to gra sportowa luźno traktująca o piłce nożnej, w której występują postacie znane z uniwersów gier Nintendo. Za jej produkcję odpowiadało kanadyjskie studio Next Level Games, tytuł ukazał się na GameCube’ie w 2005 roku.

W grze naprzeciw siebie stają dwie drużyny składające się z pięciu zawodników. Podczas meczu nie uraczymy sędziów, dlatego wiele nieprzepisowych zagrań jest tutaj jak najbardziej dozwolonych. Każda ekipa posiada swojego kapitana i czwórkę ‘przybocznych’ posiadających jakieś unikalne atrybuty.

 

Mario Smash Football, jak napomknęliśmy na wstępie, nie sili na realistyczne odzwierciedlenie swojej dyscypliny sportowej. Nie tylko nie ma tu sędziów, a boisko otoczone jest barierą (co oznacza tym samym brak autów i rożnych), ale pełno tu ponadto bardzo efekciarskich zagrań mogących rozstrzygać o losach rywalizacji. Najlepsze z nich posiadają kapitanowie. Umiejętności tego typu nazywane są Super Strike i żeby je odpalić musimy wklepać specjalną kombinację klawiszy. Strzelenia gola po takiej akcji warte jest dwóch punktów.

 

Podczas meczów warto używać dopałek, które mogą mieć różny wpływ na naszych podopiecznych lub na zawodników drużyny przeciwnej. Od czasu do czasu pojawia się również Bowser mogący napsuć krwi jednej lub drugiej stronie. Mecze mogą się rozgrywać na jednym z sześciu stadionów, jednak poza odmiennymi wrażeniami estetycznymi niczego specjalnego nie oferują.

 

Gra posiada trzy główne warianty zabawy. Jest to Grudge Match, czyli pojedynczy mecz z konsolą lub znajomym, Strikers 101, tryb treningowy, w którym możemy szlifować umiejętności z różnych elementów gameplayu, oraz Cup Battles, czyli puchary umożliwiające rywalizację nawet czterem graczom.

Podobne gry