SKLEP
Sonic the Hedgehog (SMS)

Sonic the Hedgehog (SMS)

Sonic the Hedgehog
  • Producent: Sonic Team
  • Wydawca: Sega
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 1991
  • Europa: 1991
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Platformowa
  • Liczba graczy: 1

Ocena społeczności

8.510 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Sonic the Hedgehog to dwuwymiarowa platformówka wyprodukowana przez Sonic Team i wydana przez Segę. Tytuł ukazał się pierwotnie na Mega Drive i Master System jako rywal dla serii Super Mario od Nintendo, a w następnych latach trafiał także na inne sprzęty: komputery osobiste, urządzenia mobilne, Game Boy Advance itd. Wielokrotnie był też częścią różnych składanek.

W produkcji Segi wcielamy się w postać tytułowego niebieskiego i ponaddźwiękowego jeża Sonica, który musi uratować mieszkańców Południowej Wyspy przed knowaniami szalonego naukowca Ivo Robotnika (Eggmana w japońskiej wersji), a także nie dopuścić, by położył on łapy na sześciu kryształach posiadających wielką moc.

 

Sonic byłby dość standardowym dwuwymiarowym platformerem gdyby nie jeden fakt - potrafi on rozwijać znaczące prędkości. Umiejętność ta przydaje się na przestrzeni całej gry, chociażby do pokonywania przeszkód, np. pętli. Drugą charakterystyczną zdolnością naszego podopiecznego jest możliwość zwinięcia się w kulkę, dzięki czemu jest sobie w stanie radzić z przeciwnikami.

 

W trakcie naszych zmagań możemy odnaleźć uwięzione zwierzęta, które można uratować, lecz nie jest to konieczne, by ukończyć przygodę. Na poszczególnych planszach porozmieszczane są również złote pierścienie posiadające podwójną funkcję - odgrywają rolę tutejszych znajdziek oraz chronią przed utratą życia (chociaż dostępne są jeszcze dopałki o podobnym przeznaczeniu). Jeśli wejdziemy w kontakt z przeciwnikiem, tracimy wszystkie dotychczas uzbierane, jeśli ten ugodzi nas przy pustych 'kieszeniach' - strzelamy w kalendarz. Setka pierścieni pozwala zdobyć nowe życie.

 

Gra składa się z sześciu światów, a każdy z nich to trzy pomniejsze levele. Na końcu każdego [świata] czeka na nas pojedynek z Dr. Robotnikiem. Co warto dodać, jeśli poziom zakończymy z co najmniej pięćdziesięcioma pierścieniami gra umożliwi nam rozegranie bonusowego etapu.

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme

Miesięcznik PSX Extreme