Etrian Mystery Dungeon (3DS)

Etrian Mystery Dungeon (3DS)

Etrian Mystery Dungeon
  • Premiery
  • Świat: 05.03.2015
  • Europa: 11.09.2015
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: RPG
  • Liczba graczy: 1
  • od lat 12

Ocena społeczności

7.51 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Etrian Mystery Dungeon to japońska gra RPG wyprodukowana przez Spike Chunsoft i wydana w Europie przez NIS America na 3DS-a. Tytuł był crossoverem dwóch serii jRPG - Etrian Oddyssey i Mystery Dungeon.

Historia kręci się wokół miasta Aslarga, które jest punktem wypadowym dla tabunów podróżników i poszukiwaczy przygód. Powodem tego stanu rzeczy są liczne tajemnicze lochy znajdujące się w okolicy, w których na śmiałków czeka wiele skarbów. Wśród ludzi często pojawiają się jednak wątpliwości i pytania, dlaczego Aslarga tak bardzo wspiera przyjezdnych. Według niektórych dzieje się tak z powodu zbliżającego się “dnia sądu”.

Gra posiada dwóch wspomnianych na wstępie serii. System profesji i kustomizacji pochodzi z Etrian Odyssey, natomiast sama eksploracja inspiruje się rozwiązaniami z Mystery Dungeon. Nasi podopieczni, których sami sobie tworzymy, przeczesują tutaj dungeony z losowo generowanymi pomieszczeniami. Podczas rozgrywki nie obserwujemy już wydarzeń z perspektywy pierwszej osoby, ale widzimy wszystkie postacie (kontrolujemy tylko lidera). Starcia są turowe, choć w ich trakcie nie przenosimy się na żaden specjalnie wydzielony obszar. Po zakończeniu pojedynku część energii walczących regeneruje się, lecz konsekwencją tego jest wzrastający głód.

W trakcie eksploracji dungeonów możemy się natknąć na specjalny typ przeciwnika - tzw. D.O.E. Jest on szczególnie groźny nie tylko dla naszych bohaterów, ale także mieszkańców Aslargi. Jeśli bowiem miasto zostanie zniszczone, rozgrywka dobiega końca. By przeciwdziałać zagrożeniu, możemy stawiać w mieście fortece.

Fortece można tez postawić w dungeonach. Dzięki temu jesteśmy w stanie uratować poległych towarzyszy. W przeciwnym razie tracimy wszystkie zdobyczne pieniądze i przedmioty.

Podobne gry