F-Zero: Maximum Velocity (GBA)

F-Zero: Maximum Velocity (GBA)

F-Zero: Maximum Velocity
  • Producent: Nd Cube
  • Wydawca: Nintendo
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 21.03.2001
  • Europa: 22.06.2001
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Wyścigi
  • Liczba graczy: 1-4

Ocena społeczności

7.610 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

F-Zero: Maximum Velocity to gra reprezentująca gatunek future racerów wyprodukowana przez Nd Cube i wydana przez Nintendo na Game Boy Advance. Maximum Velocity to pierwsza odsłona serii, która ukazała się na przenośnej konsoli.

Maximum Velocity rozgrywa się 25 lat po pierwszej części F-Zero. Piloci, którzy brali udział w zawodach sprzed ćwierć wieku zeszli ze sceny, co otworzyło drogę nowej generacji. Z tego powodu jest to jedyna część serii, w której nie występuje Captain Falcon.

 

W grze mamy do wyboru dziesiątkę pilotów (nie wszyscy są dostępni od razu) posiadających własne pojazdy różniące się parametrami. Pojedynczy wyścig składa się z pięciu okrążeń, a zawody przegrywamy jeśli np. nasza maszyna eksploduje wskutek uszkodzeń, wypadnie z trasy lub gdy zajmiemy niepremiowaną awansem pozycję. Ważną częścią rozgrywki jest robienie użytku z boosta. Możemy go ‘zgarnąć’ jeśli przejedziemy przez specjalne strefy toru lub po zrobieniu okrążenia. W tym drugim przypadku to sami decydujemy, kiedy chcemy użyć zdobytej ‘dopałki’.

 

Produkcja Nd Cube posiada kilka wariantów rozgrywki. Najważniejszy to Grand Prix, w którym czekają nas cztery turnieje: Pawn, Knight, Bishop i Queen. Ostatni, czyli Queen, dostępny jest po zaliczeniu trzech poprzednich na poziomie Expert. Każdy turniej składa się z pięciu wyścigów, podczas których musimy zająć miejsce w pierwszej trójce by awansować dalej. Zawody przegrywamy od razu jeżeli przez nierozważną jazdę zniszczymy własny pojazd (a konkretnie pojazdy, bo mamy kilka w zanadrzu).

 

Oprócz tego jest jeszcze Time Attack, standardowa jazda na czas, Championship, wariacja time attack i tryb w którym jeździmy tylko po jednym, specjalnym torze (niedostępnym gdzie indziej), oraz multiplayer. Multi pozwala grać w dwóch trybach - gracze używają jednego carta lub dwóch. Ta druga opcja ma więcej udogodnień, bowiem jeden cart pozwala ścigać się tylko jednym pojazdem po jednym torze.

Podobne gry