SKLEP
F-Zero: Maximum Velocity (GBA)

F-Zero: Maximum Velocity (GBA)

F-Zero: Maximum Velocity
  • Producent: Nd Cube
  • Wydawca: Nintendo
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 21.03.2001
  • Europa: 22.06.2001
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Wyścigi
  • Liczba graczy: 1-4

Ocena społeczności

7.610 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

F-Zero: Maximum Velocity to gra reprezentująca gatunek future racerów wyprodukowana przez Nd Cube i wydana przez Nintendo na Game Boy Advance. Maximum Velocity to pierwsza odsłona serii, która ukazała się na przenośnej konsoli.

Maximum Velocity rozgrywa się 25 lat po pierwszej części F-Zero. Piloci, którzy brali udział w zawodach sprzed ćwierć wieku zeszli ze sceny, co otworzyło drogę nowej generacji. Z tego powodu jest to jedyna część serii, w której nie występuje Captain Falcon.

 

W grze mamy do wyboru dziesiątkę pilotów (nie wszyscy są dostępni od razu) posiadających własne pojazdy różniące się parametrami. Pojedynczy wyścig składa się z pięciu okrążeń, a zawody przegrywamy jeśli np. nasza maszyna eksploduje wskutek uszkodzeń, wypadnie z trasy lub gdy zajmiemy niepremiowaną awansem pozycję. Ważną częścią rozgrywki jest robienie użytku z boosta. Możemy go ‘zgarnąć’ jeśli przejedziemy przez specjalne strefy toru lub po zrobieniu okrążenia. W tym drugim przypadku to sami decydujemy, kiedy chcemy użyć zdobytej ‘dopałki’.

 

Produkcja Nd Cube posiada kilka wariantów rozgrywki. Najważniejszy to Grand Prix, w którym czekają nas cztery turnieje: Pawn, Knight, Bishop i Queen. Ostatni, czyli Queen, dostępny jest po zaliczeniu trzech poprzednich na poziomie Expert. Każdy turniej składa się z pięciu wyścigów, podczas których musimy zająć miejsce w pierwszej trójce by awansować dalej. Zawody przegrywamy od razu jeżeli przez nierozważną jazdę zniszczymy własny pojazd (a konkretnie pojazdy, bo mamy kilka w zanadrzu).

 

Oprócz tego jest jeszcze Time Attack, standardowa jazda na czas, Championship, wariacja time attack i tryb w którym jeździmy tylko po jednym, specjalnym torze (niedostępnym gdzie indziej), oraz multiplayer. Multi pozwala grać w dwóch trybach - gracze używają jednego carta lub dwóch. Ta druga opcja ma więcej udogodnień, bowiem jeden cart pozwala ścigać się tylko jednym pojazdem po jednym torze.

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme

Miesięcznik PSX Extreme