Epic
2291V

Epic

Epic
  • Premiery
  • Świat: 1992
  • Europa: 1992
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Strzelanina
  • Liczba graczy: 1

Epic to strzelanina w klimatach science-fiction wyprodukowana przez brytyjskie studio Digital Image Design i wydana przez Ocean Software na komputerach PC, Amiga i Atari ST. Produkcja mocno inspirowała się filmami sci-fi takimi jak Battlestar Galactica, Gwiezdne Wojny czy Star Trek.

Fabuły gry opowiada o zmaganiach międzyplanetarnej federacji, która podejmuje wysiłek znalezienia nowego domu w kosmosie. Powodem tych poszukiwań jest dogorywająca gwiazda, którą w niedalekiej przyszłości czeka eksplozja (supernowa) - dla cywilizacji niszczycielska w skutkach. Flota składająca się z kilku tysięcy statków wyrusza w daleką podróż przez wszechświat, jednak jej droga nie będzie usłana różami. Wiedzie ona bowiem przez terytorium imperium Rexxon, wrogo nastawionej rasy pragnącej wytrzebić ludzkość.

 

Epic to kosmiczna strzelanka, choć niekiedy uświadczymy w niej także kilka misji rozgrywających się nad powierzchniami planet. Akcję obserwujemy z kokpitu maszyny, gdzie do naszej dyspozycji oddano kilka niezbędnych w trakcie rozgrywki funkcji. W grze wcielamy się w pilota prototypowego statku, dlatego posiada on na pokładzie różne ciekawe zabawki - począwszy od laserów i samonaprowadzających się rakiet, a skończywszy na broni niszczącej wszystko na obszarze 200 tysięcy kilometrów. Rzecz jasna maszyna pomimo swojego technicznego zaawansowania nie jest nietykalna. Uważać musimy nie tylko na jednostki Rexxon, ale też na stan paliwa, zwłaszcza że niektóre czynności bardzo przyczyniają się do jego spalania.

 

Gra składa się tylko z ośmiu misji, lecz każda z nich stanowi duże wyzwanie. Wytyczne, jakie otrzymujemy, sprowadzają się się przede wszystkim do zniszczenia konkretnych celów lub eskorty. Jedno z zadań polega też na odparciu ofensywy Rexxon. Nasze sukcesy lub wtopy mają wpływ na rozwój kampanii. Jeśli np. dopuścimy do zniszczenia pewnych jednostek, w dalszej części możemy zostać pozbawieni pożywienia lub broni.

Podobne gry